Keystone logo
Stockholm School of Economics in Riga

Stockholm School of Economics in Riga

Stockholm School of Economics in Riga

Tanıtım

Avrupa'nın En İyisi İş Okulları biri

Sen iyi biri okumak için evden uzağa gitmeye gerek yok Avrupa İş Okulları. SSE Riga misyonu özellikle Baltık ülkelerinde, bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda state-of-the-art ekonomi eğitim ve iş sağlamaktır.

Öğrencilerin birinci sınıf daha sonra 1800'den fazla öğrenci Strelnieku iela 4a Okulu Art Nouveau binanın kapısından içeri girmiş, 1994 yılında SSE Riga başvurdu.

"Evde ziyade çalışmaları için yurt dışına gidiyor" Avrupa düzeyinde rekabetçi bir eğitim sağlayarak, SSE Riga yetenekli Baltık öğrencilere bir fırsat kalıyorum veriyor ". Aksi takdirde, en yetenekli bölgeyi terk olabilir ve onlar bir kez yaptın, geri onları cezbetmek için zor olacak, "diyor Anders Paalzow, SSE Riga Rektör.

Misyon

SSE Riga misyonu, özellikle Estonya, Letonya ve Litvanya, bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda iş ve ekonomi bir state-of-the-art eğitim sağlamak için, 1994 yılında kurulduğu günden beri, olmuştur.

Misyonu da araştırmalar içerir ve SSE Riga Baltık ülkelerine alaka state-of-the-art araştırma üretmek gerektiğini ve Okul aktif olarak katılmak ve kendi yetki alanlarında kamuoyu tartışmasını teşvik etmelidir.

Kuruluş

Riga İktisat Stockholm School (SSE Riga) Letonya adına İsveç hükümetinin desteği ile Stockholm İktisat Okulu (SSE), ve Milli Eğitim Letonya Bakanlığı tarafından 1994 yılında kurulmuştur.

2010 yılından bu yana SSE Riga SSE, Letonya Üniversitesi ve SSE Riga Mezunlar Derneği tarafından kurulan bir vakıf aittir. SSE Riga operasyonlar tüm kurucuları tarafından kararlaştırılan edilmiş SSE Riga Vakfı Ana Sözleşmesi, tarafından yönetilir ve yeni vakıf en önemli görevlerden biri Okulu için fon olduğunu edilir.

SSE Riga ana bina Strelnieku iela 4a yer almaktadır. Bina olağanüstü bir yapı ve Riga'nın Jugendstil (Art Nouveau) ilçe merkezinde, ulusal önemi bir eserdir. Ilçe UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.

İlk SSE Riga Başkanı

Staffan Burenstam Linder (1930-2000) - SSE Riga kurulması geniş ölçüde bir adamın vizyonu oldu. O vizyon bir erkek olmanın, SSE Başkanı olarak görev yaptı, SSE Riga Kurucu Baba oldu.

Yakın Sovyet yönetiminin 50 yıl, Staffan Burenstam Linder, Parlamento ve Ticaret Bakanı İsveç eski Üyesi, SSE Başkanı olarak görev yaptı sonra 1990'ların başında Baltık ülkeleri (Estonya, Letonya ve Litvanya) bağımsızlığını kazanmış zaman. O Baltık ülkelerine de hizmet ve eğitim dili olarak İngilizce ile, Baltık yöneticileri yeni nesil yoğun eğitim veren İktisat Okul kurulması gerektiği fikrini itti. İsveç Hükümeti fikrini destekledi ve böylece Letonya yetkililer yaptı. Hükümetlerarası anlaşma İsveç Hükümeti ve Milli Eğitim Letonya Bakanlığı adına hareket eden, SSE arasında 1993 yılında imzalanmıştır. Staffan Burenstam Linder Vakfı GGD Riga'nın kurucusu ve hayırsever anmak için 2001 yılında ailesi ve arkadaşları tarafından kurulmuştur. Her yıl SEK 100.000 (yaklaşık 7.000 Euro) kadar iki burs daha Master veya Doktora düzeyinde çalışmalar için bir İskandinav ülkesinden olacak SSE Riga mezunları desteklemek için verilir.

İlk Yılları

11 Temmuz 1994 tarihinde, Lisans birinci sınıf. Öğrenciler okulun ilk rektör, Jan-Erik Vahlne tarafından karşılandı. Ilk ay Coğrafya Fakültesi, Letonya Üniversitesi'nde geçirdi yüzden Strelnieku iela 4a okulun binasında yenileme çalışmaları tamamlandı değildi. 8 Kasım'da, Strelnieku iela 1994 okulun binası İsveç HM Kralı Carl XVI Gustaf ve Letonya Cumhurbaşkanı Sayın Guntis Ulmanis varlığında açıldı.

Birinci sınıf 56 öğrenci, Letonya hepsi oluşuyordu. Bir yıl sonra, 100 genişletilmiş üç Baltık ülkeleri ve sınıf büyüklüğü öğrencileri ve birkaç yıl 115 daha sonra vardı. Lisans. Program dersleri erken Temmuz ayında başlayan ve herhangi bir kırılma olmadan neredeyse sürekli bir iki yıllık bir program olarak başladı. 1998 yılında Lisans. Program bugün Avrupa Birliği'nin Bologna yüksek öğrenim çerçevesi doğrultusunda bir üç yıllık bir program içine genişletildi.

Genleşme

BSc gelişimine paralel olarak. Program, okul, Yönetici Eğitim birimi geliştirildi. Başından beri, birim iş, yönetim ve ekonomi alanlarında Letonya ve İsveç iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını yanı sıra Letonya Hükümeti yapmıştır.

  1. yüzyılın ilk on yılı önemli gelişmelerin yaşandığı bir dizi gördüm: öğrencilere yeni bir grup SSE Riga deneyimini açtı 2003 yılında SSE Riga Executive MBA programının başlatıldığını; önemli Erasmus programı aracılığıyla öğrenci değişim imkanlarını artırmıştır Avrupa Birliği'ne Baltık ülkelerinin katılım; artan araştırma Okulu'nda faaliyetleri ve Okul araştırma ve öğretim atamalarda açısından yakından hem de işbirliği yaptığı bağımsız bir araştırma merkezi BICEPS (Ekonomik Politika Çalışmaları Baltık Merkezi) kurulması. SSE Riga TeliaSonera Enstitüsü kuruldu Buna ek olarak, Okul araştırma kapasitesi, ayrıca, 2004 yılında güçlendirilmiştir. 2009 yılında Okul SSE Riga Medya Çalışmaları Merkezi kurulmuştur. SSE Riga Sürdürülebilir İş için Merkezi 2012 yılında kurulmuştur.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

  • Riga

    Strelnieku iela 4a, LV 1010, Riga

    programlar

    sorular