Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
Tennessee State University

Tennessee State University

Tennessee State University

Tanıtım

1912'de kurulan TSU, Nashville, Tennessee'de kapsamlı, kentsel, karma eğitim, arazi hibe kurumudur. Üniversiteye, şu anda sekizinci başkanımız olarak görev yapan Dr. Glenda Baskin Glover da dahil olmak üzere yedi başkan hizmet etti.

SACS Akreditasyonu

Güney Kolejler ve Okullar Birliği 1946'da TSU'ya akreditasyon verdi. Ağustos 1951'de Tennessee Eyaleti Eğitim Kurulu üniversite statüsünü onayladı. Kurumun eğitim programının sonuçta yeniden düzenlenmesi Enstitü, Fen-Edebiyat Okulu, Eğitim Okulu ve Mühendislik Okulu'nu oluşturdu. Tarım, işletme ve ev ekonomisindeki diğer okulların daha sonra eklenmesi için hükümler de yapıldı.

Arazi hibesi Üniversite Statüsü

Tennessee Tarım ve Endüstriyel Devlet Üniversitesi adı altında, kurum Ağustos 1958'de tam arazi hibeli üniversite statüsüne kavuşmuştur. Land-Grant Üniversite Programı, Tarım ve Ev Ekonomisi Okulu, Enstitü, Uzatma ve Sürekli Eğitim Bölümü'nü içermektedir. ve Havacılık ve Uzay Araştırmaları Bölümü. Müttefik Sağlık Meslekleri Okulu ve İşletme Fakültesi 1974 yılında, Hemşirelik Yüksekokulu ise 1979 yılında kurulmuştur.

İsim değişikliği: Tennessee State University

Walter Davis 1968'de başkan olarak emekli olduktan sonra, başka bir TSU mezunu Andrew Torrence, Üniversitenin üçüncü başkanı seçildi. Nispeten kısa görev süresi boyunca, eyalet yasama meclisi “Tarım ve Endüstriyel” terimini bıraktı ve adını resmi olarak Tennessee State University .

UT of Nashville ile birleşme

Frederick Humphries 1975'te TSU'nun başkanı olduğunda, Nashville ayrıca dört yıllık ikinci bir devlet üniversitesine ev sahipliği yapıyordu. Knoxville merkezli Tennessee Üniversitesi, 1947'de Nashville'de uzatma kredisi sunmaya başladı ve programlarını 1960'lar boyunca genişletti. 1971 yılına gelindiğinde, Onuncu ve Charlotte Caddelerinin köşesinde yeni mahalleleri işgal eden bir derece veren kurum olarak akredite edildi. Ancak 1968'de TSU öğretim üyesi Rita Sanders, Tennessee'de ırka dayalı ikili bir yüksek öğrenim sistemi iddiasıyla Geier v. Tennessee olarak bilinen bir dava açtı. 1 Temmuz 1979'da dava, Nashville'deki eski Tennessee Üniversitesi'ni TSU ile birleştiren bir mahkeme emriyle çözüldü. Başkan olarak, Humphries, TSU'nun Amerika'nın önde gelen tarihsel olarak siyah üniversitelerinden biri olarak rolü ile kapsamlı bir ulusal üniversite olarak yükselen statüsü arasındaki dengeyi koruma zorluğuyla ilk karşılaşan kişi oldu.

Ancak Geier v. Tennessee davası 32 yıl canlı kaldı. Rita Sanders Geier'e ABD Adalet Bakanlığı ve TSU profesörleri Ray Richardson ve H. Coleman McGinnis de davada ortak davacılar olarak katıldı. Çok sayıda mahkeme kararıyla plan ilerleme sağlamadığında, tüm taraflar 4 Ocak 2001'de mahkeme tarafından emredilen arabuluculu bir rıza kararnamesi aldı.

Sermaye İyileştirmeleri ve İlerleme

Otis Floyd, geçici başkan olarak geçen bir yılın ardından 1987'de TSU'nun beşinci CEO'su oldu ve üniversiteyi ileriye taşımaya devam etti ve devlet genel kurulunun 1988'de sermaye iyileştirmeleri için eşi görülmemiş 112 milyon dolar sağlamasıyla sonuçlanan çabaları başlattı. Bu plan kapsamında, neredeyse tüm kampüs binalar yenilendi ve Floyd-Payne Kampüs Merkezi, Ned McWherter Yönetim Binası, Wilma Rudolph Rezidans Merkezi ve Gösteri Sanatları Merkezi dahil olmak üzere sekiz yeni tesis inşa edildi.

Ardından, 1990'da Tennessee Mütevelli Heyeti, Dr. Floyd'u şansölye olarak atadı ve James Hefner'in 1991'de TSU'nun altıncı başkanı olmasının yolunu açtı. Hefner, kampüs tesislerinde ek iyileştirmeler yaptı ve kayıt artışını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9.100'e çıkardı. öğrenciler. McMinnville'deki Otis Floyd Fidanlık Bitkileri Araştırma İstasyonu, 1996'da tahsis edildi ve 1999'da, TSU Otomatik Uzay Bilimleri Merkezi'ndeki araştırmacılar, güneş sistemimizin dışında bir gezegen keşfeden ilk kişilerdi.

Melvin N. Johnson, 2005 yılının Haziran ayında üniversitenin yedinci başkanı oldu ve Freedom Riders 14'ü tanıyarak, üniversiteyi Tennessee Kampüs Sözleşmesi'ne dahil ederek, toplum hizmeti ve katılım için ulusal ödüller alarak üniversiteye ulusal dikkat çekmeye devam etmede etkili oldu. Başkan Glover ve Pat Hairston, Başkan Obama tarafından En İyiye Yarış fonları için 8 milyon $ kazandı, üniversitenin kapılarını sel mağdurlarına ve işletmelere açtı ve Carnegie Foundation for the Advancement of Teaching tarafından Topluluk Katılımı Sınıflandırmasını aldı.

Üniversitenin 100 yıllık tarihinde, Dr. Glenda Baskin Glover Ocak 2013'te başkan oldu ve TSU'nun dünya çapında tanınan mükemmelliğini daha da vurgulamak için değişiklikler yapmaya devam ediyor.

Kampüs Özellikleri

iki kampüs

Nashville evimiz iki konum sunar: 500 dönümlük ana kampüs, Cumberland Nehri boyunca güzel bir yerleşim bölgesinde yer alır ve şehir merkezindeki Avon Williams kampüsü, Nashville'in iş ve hükümet bölgesinin merkezine yakın bir yerde bulunur.

Tarımsal ve Endüstriyel Normal Okul

1909'da Tennessee Eyaleti Genel Kurulu, TSU olacak şekilde büyüyecek olan Tarım ve Endüstriyel Normal Okul da dahil olmak üzere üç normal okul kurdu. İlk 247 öğrenci akademik kariyerlerine 19 Haziran 1912'de başladı ve William Jasper Hale okul müdürü olarak görev yaptı. Öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel, faaliyet ister kayaları temizlemeyi, isterse mahsul toplamayı veya sınıftan sınıfa sandalye taşımayı gerektirsin, kurumun çalışır durumda kalması için bir aile olarak birlikte çalıştı.

Tarım ve Sanayi Devlet Normal Okulu

Okul, 1922'de lisans derecesi verme kapasitesini kazandı ve yeni statüsünü dört yıllık bir öğretmenler koleji olarak yansıttı. 1924'te kolej, Tarım ve Endüstriyel Devlet Normal Koleji olarak tanındı ve ilk dereceler verildi. 1927 yılında “Normal” isminden çıkarılmıştır. 1920'ler ve 1930'lar boyunca, kolej “Öğrenmek için girin; hizmet etmek için yola çıkın.”

Başkan Hale, 30 yılı aşkın hizmetten sonra 1943'te emekli olduğunda, kurumun büyüyen etkileyici mezunlarından biri olan Walter S. Davis, halefi olarak seçildi. Davis, 1968'de emekli olana kadar, üniversiteyi dünya çapında tanınmaya yol açan akademisyenler ve tesislerde muazzam bir büyüme çağında yönetti.

1941 Tennessee Genel Kurulu, kolejin eğitim programında önemli bir yükseltmeye izin verdi. Başlangıçta öğretmen eğitiminin çeşitli dallarında sunulan yüksek lisans derecesine götüren lisansüstü çalışmalar kuruldu. İlk yüksek lisans dereceleri Haziran 1944'te verildi.

  Burslar ve fon sağlama

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Nashville

   John A Merritt Boulevard,3500, 37209, Nashville

  sorular