Keystone logo
The German University In Cairo

The German University In Cairo

The German University In Cairo

Tanıtım

The German University In Cairo , GUC, 101/1992 sayılı yasa ve 355/1996 sayılı yürütme yönetmeliğine göre 27/2002 başkanlık kararnamesi ile kurulmuş bir Mısır Özel Üniversitesidir.

Kahire'deki Alman üniversitesi / Kairo'daki Deutsche Universität, Mısır Yüksek Öğretim Bakanlığı, Bilim, Araştırma ve Sanat Bakanlığı, Baden-Württemberg Eyaleti himayesinde, Ulm ve Stuttgart Devlet Üniversiteleri ile işbirliği içinde 2002 yılında kurulmuştur. , Almanya ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), Kahire'deki Alman Büyükelçiliği, Arap / Alman Sanayi ve Ticaret Odası (AHK), Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Almanya, Tübingen Devlet Üniversitesi tarafından desteklenen, Mannheim Devlet Üniversitesi ve Leipzig Güzel Sanatlar Akademisi.

The German University In Cairo , ulusal ve uluslararası genel refaha etkili bir şekilde katkıda bulunacak öğretim ve araştırmada lider bir mükemmellik merkezi kurma vizyonuyla Alman ve Mısırlılardan oluşan bir konsorsiyum tarafından yönetilen bağımsız, kar amacı gütmeyen bir Mısır özel kurumudur. Mısır ile Almanya arasındaki bilimsel, teknik, ekonomik ve kültürel işbirliğini sürdürmek.

Konumlar

  • ثالث القاهرة الجديدة

    ثالث القاهرة الجديدة, Mısır

    sorular