Keystone logo
Tallinn University of Technology

Tallinn University of Technology

Tallinn University of Technology

Tanıtım

TALTECH - SÜRDÜRÜLEBİLİR DİJİTAL GELECEĞİN YAPILDIĞI YER!

Neden TalTech?

SAĞLAM ITIBAR VE ULUSLARARASI ÇALIŞMA DENEYIMI

1918 yılında kurulan TalTech'in yaklaşık 9000 öğrencisi vardır (%10'u uluslararasıdır), bu da onu en büyük ve başkentteki en uluslararası üniversitelerinden biri yapmaktadır.

Küresel üniversiteler arasında ilk %3'te (QS Dünya Üniversite Sıralaması) ve Mühendislik, Teknoloji ve İşletme gibi belirli alanlarda ilk %2'de yer almaktadır.

EuroTeQ ağına üyelik öğrencilerimizin Avrupa'daki diğer üst düzey teknoloji üniversitelerindeki kurslara erişimini sağlar.

BENZERSIZ PROGRAMLAR VE UYGULAMALI ÇALIŞMALAR

Benzersiz ve uluslararası kabul görmüş programlar ve modern öğrenme ortamı, iş piyasasının en son taleplerini karşılayacak şekilde uyarlanmış müfredat oluşturmaktadır. Özel sektörden deneyimli uygulayıcıları sürece aktif olarak dahil ediyoruz.

TalTech'te, meydan okumaya dayalı öğrenme uyguluyor, gerçek dünya sorunlarını çözüyor ve günümüzün dinamik dünyası için gerekli becerileri geliştiriyoruz.

Modern laboratuvarlar ve tesisler yeşil ve akıllı kampüsümüzde öğrencileri bekliyor. Burada en yeni teknolojiler her gün test edilmekte ve uygulanmaktadır. Kampüsümüz ayrıca 50'den fazla yüksek teknoloji şirketine ev sahipliği yapmaktadır.

CANLI ÖĞRENCI YAŞAMI VE SPOR TOPLULUĞU

TalTech, uydu yapımından büyük etkinlik organizasyonuna kadar her alanda faaliyet gösteren yaklaşık 40 farklı öğrenci organizasyonuyla aktif öğrenci yaşamıyla tanınmaktadır. Her öğrenci kendi tutkusunu keşfetme ve bir işi veya projeyi nasıl yöneteceğini öğrenme konusunda değerli bir deneyim kazanma fırsatına sahiptir.

Dünya standartlarında spor tesisleri ve canlı bir spor topluluğu, zenginleştirici bir öğrenci deneyimine katkıda bulunur.

Kapsamlı ve aktif mezunlar topluluğumuz dünya çapında 70.000'den fazla mezunu ile eğitim yolculuğunu geliştirir, değerli bağlantılar sunar ve TalTech'teki her öğrenci için umut verici gelecek beklentileri açar.


TALTECH'TEKİ ÇALIŞMALAR:

TalTech aşağıdaki alanlarda 4 Lisans ve 12 Yüksek Lisans programı (İngilizce) sunmaktadır:

Bilgi Teknolojileri (Siber Güvenlik ve e-Yönetişim dahil)

İşletme ve Yönetişim (MBA, Hukuk ve Teknoloji Yönetişimi dahil)

Mühendislik

Denizcilik Bilimleri

Tüm programlar uluslararası düzeyde tanınmakta ve derinlemesine çalışma ile yaratıcı laboratuvarları birleştirerek yüksek kaliteli eğitim sağlamaktadır. Böylece, eğitiminiz ve kariyeriniz için en iyi uygulamalı deneyimi elde edebilirsiniz.

AB/AEA vatandaşları için eğitim harçsızdır (İşletme ve Yönetim Okulu hariç). Ayrıca, bir dizi bursu mevcuttur. 2024 yılında, öğrencilerimizin çalışmalarını desteklemek üzere TalTech Geliştirme Fonu tarafından yarım milyon avroluk rekor bir meblağ verilecektir.

Sıralamalar

1918'de kurulan TalTech, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında (QS Dünya Üniversite Sıralaması) ilk %3'lük dilimde yer almaktadır. Estonya'daki tek teknoloji üniversitesidir ve %14'ü 100'den fazla farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler olmak üzere yaklaşık 10.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

kabul

Admission start and deadlines

 • 1 Şubat 2024 – Başvurular açılıyor
 • 1 Nisan 2024 – AB vatandaşı olmayanlar için son başvuru tarihi
 • 1 Mayıs 2024 – OECD üyesi ülkeler, Gürcistan, Ukrayna vatandaşları ve Estonya'da yasal olarak ikamet eden AB üyesi olmayan adaylar için son başvuru tarihi
 • 1 Haziran 2024 – AB/AEA ülkeleri ve İsviçre vatandaşları için son başvuru tarihi
 • 1 Ağustos 2024 - İşletme ve Yönetişim Fakültesi programlarına başvuran Finlandiya, Letonya ve Litvanya vatandaşları için son başvuru tarihi

Kampüs Özellikleri

Yurtlarımızda toplam 2200'e yakın konaklama yeri bulunmaktadır. Binalarımızın çoğu TalTech kampüsünde, üniversite binasının yakınında bulunmaktadır. Yurtlar eğitiminiz boyunca en iyi konaklamayı sunar! Yurtlarımızın çoğu üniversite binalarının yakınında, sadece 5 ila 7 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

  Burslar ve fon sağlama

  TalTech, lisans ve yüksek lisans programlarını Tallinn University of Technology yapmak isteyen AB, AEA ve dışından gelen uluslararası öğrencilere çeşitli burslar sunmaktadır. AB/AEA vatandaşları herhangi bir mühendislik, BT veya bilim programına kabul edilmeleri halinde öğrenim ücretlerinden muaftır. İngilizce lisans programlarına başvuran tüm vatandaşlar, çeşitli öğrenim ücreti muafiyeti ve performans burslarının yanı sıra, uluslararası konu yeterlilik olimpiyatlarında madalya kazananlara yönelik bir burs almaya hak kazanır. Yüksek lisans programlarına başvuranlar aynı zamanda bir dizi öğrenim ücretinden muafiyet ve performans bursunun yanı sıra Estonya ulusal bursuna da hak kazanabilirler. Estonya Dışişleri Bakanlığı ayrıca İngilizce dilindeki belirli yüksek lisans programlarına başvuran adaylara burs da sunmaktadır.

  Burslar hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin.

  Neden Tallinn University of Technology'de eğitim almalısınız?

  Tallinn Teknoloji Üniversitesi (TalTech), mühendislik ve teknoloji, bilgi teknolojisi, ekonomi, bilim ve denizcilik alanlarında her düzeyde yüksek öğrenim sağlayan Estonya'da mühendislik ve BT bilimi ve eğitiminde amiral gemisidir. TalTech'in misyonu, Estonya'da bilim, teknoloji ve yeniliğin destekleyicisi ve önde gelen mühendislik ve ekonomik eğitim sağlayıcısı olmaktır. Müfredatlar, işgücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak için düzenli olarak güncellenmekte ve güçlü özel sektör uygulayıcıları katılmaktadır. TalTech'in öğrenme ortamı da sürekli gelişiyor - birkaç laboratuvar yenilendi ve giderek daha fazla öğretim e-kanallar aracılığıyla yapılıyor. TalTech, şirketleri organizasyonel ve ürün geliştirme konusunda destekler. Yenilik ve İş Merkezi Mektory, araştırmacıları, öğrencileri ve girişimcileri bir araya getiriyor. Gençler, öğrenci girişimleri kurmak ve geliştirmek için ilham, bilgi ve kaynaklar alır. Üniversite, kendine özgü yüksek bilim ve öğretim standardına ve akademik özgürlüğe büyük önem vermektedir. Böylece TalTech, Estonya'da görev süresine dayalı bir akademik kariyer modeli sunan ilk üniversite oldu.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  TalTech, öğrencilerin çalışmalarında başarılı olmalarına yardımcı olmak için öğrenci danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Merkez, çalışmayla ilgili ve kişisel zorluklar yaşayan öğrencilere destek olmak amacıyla bilgi, danışmanlık, eğitim, danışma ve işbirliğinin yanı sıra kariyer danışmanlığı ve psikolojik danışmanlık da sunmaktadır. TalTech kütüphanesi üniversite kampüsünün merkezinde yer alır ve dersler arasında ders çalışmak ve dinlenmek için uygun bir mekandır. Beş yüz farklı okuma ve çalışma alanı sunmakta ve her katta kullanıcılarına bilgisayar sağlamaktadır. Kampüste ayrıca baskı, fotokopi ve tarama hizmetlerinin yanı sıra Banka ATM'si, kilitli dolaplar, self-servis çamaşırhane, kafeterya ve kantinler de mevcuttur.

  TalTech'teki her fakültenin kendi öğrenci konseyi vardır. Öğrenci konseyleri, fakültelerindeki öğrencilerin refahını gözeterek onları bilgilendirir ve her yılın unutulmaz olmasını sağlar. Dekanlıklarla aktif iletişim halinde olup öğrencilere yönelik etkinlikler düzenlemektedir. TalTech öğrencilerinin eğlence arayışı içinde şehir merkezine gitmelerine gerek yok. Bunun yerine TalTech Öğrenci Evi'nde bulabilirler! Öğrenci evi, boş zamanınızı ders çalışmak için geçirmek için iyi bir yerdir veya çeşitli durumlar için oda kiralayabilirsiniz. Odalarımız konferanslar, çalıştaylar, partiler veya toplantılar düzenlemek, ders çalışmak veya grup çalışmaları için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ünlü öğrenci etkinliklerinden bazıları şunlardır: Uluslararası Akşam Yemeği, Açılış Partisi, Yaz Oyunları ve daha fazlası. Öğrencilerin katılabileceği çok sayıda yerel ve uluslararası organizasyon da bulunmaktadır. Bunların arasında: ESN, AEGEE, BEST, Formula Öğrenci Takımı, Pazarlama Kulübü, Robotik Kulübü, Tartışma Topluluğu ve daha fazlası.

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Tallinn

   Tallinn University of Technology, Ehitajate tee 5, 19086, Tallinn

  sorular