Keystone logo
Universidad Ana G. Méndez - Recinto de Carolina

Universidad Ana G. Méndez - Recinto de Carolina

Universidad Ana G. Méndez - Recinto de Carolina

Tanıtım

Ana G. Méndez Üniversitesi, en yüksek akademik mükemmellik standartlarını karşılayan programlar sunan kapsamlı bir geçmişe sahip bir yükseköğretim kurumudur. Geniş ve güncellenmiş akademik teklifi bilerek, yaşam tarzınıza en uygun programı ve öğrenme yöntemini bulacağınızı biliyoruz.

Ana G. Méndez Üniversitesi ayrıca uzman bir öğretim kadrosuna sahip olmayı ve öğrenmeyi teşvik eden, öğrenciye çok çeşitli hizmetler sunma, modern fiziksel tesisler ve en güncel teknolojik kaynakları sağlama yöntemlerinde deneyimli .

Sizi sayfamızı keşfetmeye davet ediyoruz, böylece tarihimiz, başarılarımız ve Porto Riko toplumuna ve topluma her gün sağladığımız çoklu katkılar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. UAGM kampüsleri Porto Riko'nun çeşitli bölgelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Florida, Dallas ve Maryland'de bulunmaktadır. Programlarımız ve hizmetlerimiz uluslararası alanda hissedilmektedir.

görünüm

Porto Riko ve dünyadaki en büyük akademik mükemmellik üniversitelerinden biri olarak tanınmak.

misyon

Carolina'nın Ana G. Méndez Üniversitesi kampüsü (eski adıyla Universidad del Este), Ana G. Méndez Üniversitesi'nin bir parçası olan akredite, özel, laik, kar amacı gütmeyen bir yükseköğretim kurumudur. Akademik ve hizmet çalışmalarını yapılandırmacı öğrenmeyi, çeşitliliğe saygıyı ve sosyal adalete teşvik etmeye adamıştır. Misyonu, sosyo-hümanist bir mükemmellik eğitimi ile çevrelerinin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunabilecek sorumlu ve destekleyici vatandaşlar oluşturmak için insanların bütünleşik gelişimini teşvik etmektir; araştırma, uluslararasılaşma, girişimcilik, teknoloji, kültür ve toplum bağlılığına değer vermek. Tüm kaynakları sertifika, ön lisans, lisans, lisansüstü eğitim ve sürekli eğitimin akademik teklifini desteklemektedir.

başlangıç

Kuruma rehberlik eden ilkeler mükemmellik, yenilikçilik, adalet, saygı, düşünce ve eylem özgürlüğü, dayanışma, eşitlik, dürüstlük ve sosyal sorumluluktur.

Öne Çıkan Veriler

Kurum türü

Özel, laik ve akredite, kar amacı gütmeyen.

vakıf

1949.

parola

Kültürümüz için harikayız.

Exalumnos

Mezunlarımız daha yüksek hedeflere ulaştı.

22.267 mezuna ulaşan bir veritabanı, tıp mesleğindeki konumlarını tanımamızı sağlar; doğru; eğitim; hemşirelik; yüksek öğrenimin yönetimi; girişimciliği; ticaret; kamu politikası; yönetimi; Ben pazarlama; otelcilik ve turizm; mutfak sanatları; bankacılık; sağlık endüstrileri; iletişimi; eğlence; ülkenin insan sermayesine fayda sağladığı ve güçlendirdiği havacılık ve mühendislik.

Porto Riko Hükümetine ek olarak, Telemundo, GFR Media, Pfizer, Walgreens, CVS, St. Regis Bay Beach Resort, Plaza Provvision, Sheraton Convention Center Hotel gibi şirketler

Eğitim merkezleri

 • Porto Riko: Carolina (ana kampüs), Arecibo, Barceloneta, Cabo Rojo, Santa Isabel, Yauco.
 • Amerika Birleşik Devletleri (iki dilli programlar): Maryland, Orlando, Tampa, Güney Florida ve Dallas (Texas).

Akademik teklifler

Girişimcilik, işletme, sağlık bilimleri, otelcilik ve mutfak sanatları, sosyal ve beşeri bilimler, bilim ve teknoloji, eğitim ve profesyonel teknik çalışmalar alanlarında 70'den fazla program.

Buro Millennial / Pexels

128479_pexels-photo-1438072.jpeg

Akreditasyonlar

Bir yükseköğretim kurumunun akreditasyonu, bir dış kuruluşun kurumda sunulan eğitim programlarının kalitesini incelediği bir süreçtir.

Öğrencilerimize en iyi eğitimi verebilmek için kurumumuz aşağıdaki kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir:

 • Orta Devletler Yükseköğretim Komisyonu (MSCHE)
 • Porto Riko Eğitim Kurulu
 • Konaklama İşletmelerinde Programlar için Akreditasyon Komisyonu (ACPHA)
 • Amerikan Mutfak Federasyonu Eğitim Vakfı (ACFEF) Akreditasyon Komisyonu
 • İşletme Okulları ve Programları Akreditasyon Konseyi (ACBSP)
 • Uluslararası Sürekli Eğitim ve Öğretim Derneği (IACET)
 • Öğretmen Eğitimi Akreditasyon Konseyi (TEAC)
 • Sosyal Hizmet Eğitim Konseyi (CSWE)
 • Hemşirelikte Eğitim Akreditasyon Komisyonu (ACEN)

Üniversite Kronolojisi

1949 - Porto Riko Junior Koleji (PRJC) kuruldu.

1959 - PRJC Porto Riko'da Orta Amerika Birliği (MSA) tarafından akredite edilen ilk iki yıllık özel üniversite koleji oldu.

1990 - PRJC, Carolina belediyesindeki yeni kampüsünün açılışını yaptı. 5 belediyede duvarların dışında hizmetleri merkezileştiriyorlar: Yauco, Coamo, Cabo Rojo, Utuado ve Moca.

1992 - Doğu Üniversitesi Koleji (CUE) oldu ve lisans derecelerini sunarak akademik teklifini genişletti.

1996 - Turizm İşletmeciliği Otel Okulu'ndan Uluslararası Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu'na (ISTHM) öğrenci transferi gerçekleştirildi.

1997 - Mesleki Çalışmalar Okulu kuruldu ve profesyonel yetişkinlere yönelik hızlandırılmış bir çalışma alternatifi olan AHORA Programı başladı.

2001 - Kurum akademik teklifini ustaları da içerecek şekilde genişletti, misyonunu güncelledi ve Universidad del Este (UNE) oldu

2003 - Carolina Turizm kampüsünde Uluslararası Turizm ve Otel İşletmeciliği Okulu için yeni bir bina açıldı.

2004 - Uluslararası Turizm ve Otel İşletmeciliği Okulu, İspanya merkezli Business Initiative Yol Tarifi organizasyonu tarafından verilen Uluslararası Kalite Yıldızı Ödülü ile tanınır.

2005 - İstihdam Merkezi, Carolina kampüsünde açıldı ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi faaliyete geçti. Uluslararası Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu, ikinci kez, Elmas kategorisinde Uluslararası Kalite Taç Ödülü ile İş Girişimi Talimatları ile tanınır.

2006 - Ortaöğretim Yükseköğretim Komisyonu kuruma 2015 yılına kadar yeniden akreditasyon verdi. Kuzeydoğu Teknoloji Girişimi (INTENE) kuruldu. Üçüncü kez, Uluslararası Turizm Okulu, Uluslararası Yıldız kategorisinde Dünya Kalite Taahhüdü ödülünü vererek İş Girişimi Yönergeleri ödülünü aldı.

2007 - Okul binası açıldı: İşletme, Sağlık Bilimleri ve Eğitim.

2010 - Universidad del Este, Collegiate Business Schools and Programs Derneği (ACBSP), Radyolojik Teknolojide Eğitim Ortak İnceleme Komitesi (JRCERT) ve Amerikan Mutfak Federasyonu'ndan (ACF) akreditasyon aldı.

2013 - Universidad del Este, Mayagüez ve Arecibo'da bir tanıtım ofisi ve ilk UNE Salud tesisini açtı.

2014 - Jesús T. Piñero Kütüphanesi'nin görkemli binasının inşaatı başladı. Washington DC'de mutfak sanatları programı açıldı

2019 - Universidad del Este adını Universidad Ana G. Méndez Carolina kampüsü olarak değiştirdi.

Konumlar

 • Carolina

  Carretera 190 Km 1.8 Barrio Sabana Abajo, , Carolina

sorular