Keystone logo
Universidad Carlos III de Madrid

Universidad Carlos III de Madrid

Universidad Carlos III de Madrid

Tanıtım

Tarihçe

UC3M, 1983 Üniversite Reformu Yasası çerçevesinde, 5 Mayıs 1989'da İspanyol Parlamentosu'nun bir Yasası ile kurulmuştur. Başından beri, en yüksek kalitede öğretim sağlayan, nispeten küçük, yenilikçi, devlet üniversitesi olması amaçlanmıştır. öncelikle araştırmaya odaklanmıştır. İlk Şansölyemiz Profesör Gregorio Peces-Barba'ydı.

Misyon

UC3M'in misyonu, katı uluslararası yönergeler doğrultusunda en yüksek kalitede ve en yeni araştırmaları öğreterek toplumun gelişimine katkıda bulunmaktır. Üniversite, Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden biri olma hedefiyle tüm faaliyetlerinde mükemmelliği hedeflemektedir.

Değerler

Üniversite, yüksek öğrenim topluluğuyla bağlantılı herkesin kişisel gelişimini aktif olarak teşvik eder. Tüm faaliyetlerimiz liyakat, yetenek, verimlilik, şeffaflık, adalet, eşitlik ve çevreye saygı değerleri tarafından yönlendirilir.

İstatistik

UC3M öğrencileri

UC3M'nin 22.666 öğrencisi vardır ve büyüklükleri Paris II, Uppsala, Maastricht, Tilburg, Cambridge ve Oxford gibi bazı büyük Avrupa üniversitelerine benzerdir (hepsi 14.000 ila 22.000 arasında öğrenciye sahiptir).

 • Lisans öğrencilerinin %44,3'ü kadın ve %55,7'si erkektir.
 • Öğrencilerimizin yaklaşık %25'i Eğitim Bakanlığı'ndan, Madrid Topluluğu'ndan veya UC3M'in kendi finansman programlarından hibe almaktadır.

Kaynaklar: 15 Haziran 2020 tarihinde Yönetim Konseyi ve Sosyal Konsey tarafından onaylanan 2019 yılına ilişkin UC3M Mali ve Yönetim Raporu ve yukarıda belirtilen üniversitelerin resmi web siteleri.

En yüksek standartlar

Lisans derecesi kurslarımızın 44'ünde, UC3M öğrencileri Madrid merkezli tüm üniversitelerin en yüksek kabul notlarını aldı.

 • UC3M'deki tüm derece kurslarına kabul edilen öğrencilerin elde ettiği ortalama not, maksimum 14 puan üzerinden 12.229'dur.
 • UC3M, Haziran ayında tüm öğrenci yerlerini kapsıyor. Üniversite eğitimi talebi ile ilgili olarak, sunulan her 100 kontenjan için Üniversite 198 başvuru almıştır.

Kaynaklar: UC3M Üniversite Kayıt Memuru ve Madrid Topluluğu'ndan 2020-21 akademik yılına ilişkin veriler.

Uluslararasılaşma

 • UC3M'deki öğrencilerin %20'si yabancıdır. Bu oran, hem yüksek lisans (%30) hem de doktora (%43) düzeylerinde oldukça yüksektir.

Kaynak: Uluslararası İlişkiler Departmanı, UC3M Mali ve Yönetim Raporundan alınan verilere dayanmaktadır.

 • UC3M mezunlarının %54'ü uluslararası hareketlilik programlarına katılmıştır.

Kaynak: Kaynaklar: 15 Haziran 2020'de Yönetim Konseyi ve Sosyal Konsey tarafından onaylanan 2019 için UC3M Mali ve Yönetim Raporu ve yukarıda belirtilen üniversitelerin resmi web siteleri.

UC3M'de mezun kariyer yerleştirme ve öğrenci memnuniyeti

 • Mezunların %93,4'ü mezuniyetten sonraki ilk yılda derece ile ilgili bir alanda başarılı bir şekilde iş buldu.

Kaynak: XXII UC3M Mezunlarının Kariyer Yerleştirme Çalışması. (2018 Akademik Yılı). UC3M tarafından Accenture ile işbirliği içinde hazırlanmıştır. Mart 2020'de yayınlandı.

  Kampüs Özellikleri

  Getafe Kampüsü

  Madrid'in güneyindeki Getafe kasabasında bulunan bu kampüsün iki okulu vardır: Sosyal Bilimler ve Hukuk Okulu ve Beşeri Bilimler Okulu. Modern kampüs kurulumları arasında iki kütüphane, çeşitli binalardaki bilgisayar odaları, görsel-işitsel odalar, kayıt stüdyoları, mahkeme salonları, kampüs genelinde wifi ve diğerleri arasında basketbol, tenis, squash, plaj voleybolu ve sauna tesisleri bulunan spor merkezleri bulunmaktadır.

  Leganés Kampüsü

  Madrid'in güneyindeki Leganés kasabasında bulunan bu kampüs, Mühendislik Okulu'na ev sahipliği yapmaktadır. Modern kurulumları arasında kütüphane, çeşitli binalardaki bilgisayar odaları, laboratuvarlar, kampüs genelinde wifi ve kapalı yüzme havuzlu bir spor merkezi bulunmaktadır. Ayrıca yıl boyunca oyun, opera ve konserlerin yapıldığı bir Oditoryum da bulunmaktadır.

  Colmenarejo Kampüsü

  Madrid'in kuzeydoğusundaki Colmenarejo kasabasında bulunan kampüsün üç okulu vardır: Sosyal Bilimler ve Hukuk Okulu, Beşeri Bilimler Okulu ve Mühendislik Okulu. Modern kurulumları arasında bir kütüphane, çalışma, çalışma ve araştırma odaları ve diğerlerinin yanı sıra bir dergi kütüphanesi bulunmaktadır.

  Madrid-Puerta de Toledo Kampüsü

  Madrid-Puerta de Toledo kampüsü, UC3M Lisansüstü Çalışmalar Merkezi'nin, özellikle Üniversite Yüksek Lisans programları ve profesyonel eğitim programlarıyla ilgili faaliyetlerini barındırır. Bu kampüs aynı zamanda Madrid topluluğuna yönelik çeşitli bilimsel ve kültürel etkinlikler sunmaktadır. Tesislerinden bazıları sınıflar, bilgisayar odaları, kütüphane ve konferans salonudur.

   Sıralamalar

   Uluslararası Sıralamalar

   QS Top 50 Under 50 2020 Sıralamasında dünya çapında 35. sırada ve Avrupa'da 16. sırada yer aldı.

   2019 THE Teaching sıralamasına göre öğretimde mükemmellik konusunda en iyi 50 Avrupa üniversitesi arasında.

   QS Dünya Üniversite Sıralaması 2021'de 311. sıra.

   14 akademik konuda dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak Şanghay Sıralaması'nda sınıflandırılmıştır.

   U-Multirank 2020'ye göre en iyi beş İspanyol devlet üniversitesi arasında.

   Avrupa'nın en iyi işletme okulları arasında yer alan tek İspanyol devlet üniversitesi.

   Financial Times Business Education Ranking 2020'ye göre finans uzmanlığı için en iyi merkezlerin küresel sıralamasında 33. sırada.

   THE Young University Rankings 2020'ye göre dünyanın en iyi 250 genç üniversitesi arasında.

   UC3M, QS Graduate Employability Ranking 2020'nin yeni baskısına göre dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasında yer almaktadır.

   2018 Times Higher Education Mühendislik ve Teknoloji Sıralamasına göre Mühendislik ve Teknoloji alanında dünya çapında en iyi 500 üniversite arasında yer aldı.

   Ulusal Sıralamalar

   Fundación Conocimiento y Desarrollo CYD Sıralamasına göre en iyi 5 İspanyol üniversitesi arasında.

   Performans için U2021 Sıralamasında lider.

   “La Universidad Española en Cifras” raporuna göre akademik performansıyla en iyi İspanyol üniversiteleri arasında yer aldı. Año 2017 y curso académico 2017/2018” (Rakamlarla Üniversite. Yıl 2017 ve akademik yıl 2017/2018), Conferencia de Rectores de las Universidades Españolas (CRUE) (İspanyol Üniversite Rektörleri Konferansı) tarafından yayınlandı.

   El Mundo gazetesinin 50 Derece Sıralaması 2021'e göre on bir UC3M Lisans derecesi İspanya'nın en iyileri arasında yer aldı.

   25 UC3M Yüksek Lisans programı, El Mundo 2021 250 Yüksek Lisans Rehberine göre İspanya'nın en iyileri arasındadır.

   akreditasyonlar

   AMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

   Konumlar

   Konumlar
   • Ronda de Toledo,1, 28005, Madrid

   sorular