Keystone logo
University of Limassol

University of Limassol

University of Limassol

Tanıtım

Limassol Üniversitesi, Kıbrıs ekonomisinin önde gelen yöneticilerinden oluşan bir grup tarafından Özel Yüksek Öğrenim Okulu olarak kurulduğu 1990 yılından bu yana Kıbrıs'ta faaliyet gösteren ünlü bir işletme okulu Cyprus International Institute of Management (CIIM) bir devamıdır. Yurtdışındaki önde gelen üniversitelerden ünlü akademisyenler.

Yabancı Üniversitelerden uluslararası üne sahip yüzlerce bilim insanı ve önde gelen Kıbrıslı akademisyenler CIIM'de ders vermiştir. CIIM'in 33 yıllık faaliyeti boyunca, yaklaşık 3.000 Kıbrıslı ve uluslararası öğrenci sunulan 10 lisansüstü programda eğitim gördü. Mezunlarımızın önemli bir kısmı, Kıbrıs Cumhuriyeti ve dünya çapındaki Hükümetlerin yanı sıra, Kıbrıslı ve denizaşırı kuruluşlar ve işletmelerden burslar aldı. 500'den fazla CIIM mezunu Kamu Hizmeti, Parastatal Organizasyonlar, Eğitim Hizmeti ve Yerel Yönetimlerde yönetim pozisyonlarını doldurmuş ve doldurmaya devam ederken, yüzlerce mezun sadece Kıbrıs'ta değil yurt dışında da organizasyon ve işletmeleri yönetmektedir.

CIIM'in sahibi CIIM Innovations Ltd., uluslararası tanınırlığa sahip bir lisansüstü okul olarak 30 yılı aşkın başarılı operasyonları ve iş dünyasının ötesindeki disiplinlerde kademeli olarak genişlemesi nedeniyle CIIM'in bir Üniversiteye dönüştürülmesi için yetkililere başvurdu. bilgisayar bilimi ve teknolojisi, ekonomi ve finans. CYQAA tarafından yapılan titiz bir değerlendirmenin ardından CIIM, Limasol Üniversitesi (UoL) adlı bir üniversiteye yükseltildi. Üniversite faaliyetlerinin başlangıç tarihi 1 Eylül 2023'tür.

Konumlar

 • Aglantzia

  21 Akademias Avenue, 2107, Aglantzia

  • Limassol

   3-5 Chaidariou Street, 3020, Limassol

   sorular