Keystone logo
University of Porto School of Economics and Management

University of Porto School of Economics and Management

University of Porto School of Economics and Management

Tanıtım

FEP, Porto Üniversitesi'nin Ekonomi ve Yönetim Okulu'dur. Porto Üniversitesi, Portekiz ve Avrupa'daki en prestijli Yüksek Öğretim Kurumlarından biridir ve dünya çapında üst sıralarda yer almaktadır. 14 okul ve araştırma biriminde, Porto Üniversitesi'nin 32.443 öğrencisi vardır - bunların yaklaşık 6.000'i uluslararası öğrencidir - ve yaklaşık 2.500 öğretmen ve araştırmacı vardır. FEP 1953'te kuruldu ve o zamandan beri Portekiz'de Ekonomi ve Yönetim alanında eğitim ve araştırmada bir mihenk taşı oldu ve çalışma programlarını yenileme ve yenileme becerisiyle kendisini farklı kıldı. Bu, programlarının çeşitliliği ve kalitesinden anlaşılmaktadır: FEP, iki lisans programı (Ekonomi ve Yönetim), Ekonomi ve Yönetimin tüm ilgili alanlarında - beşi İngilizce olarak verilen - on altı yüksek lisans programı ve iki Doktora programı sunmaktadır. programlar (Ekonomi ve İşletme ve Yönetim Çalışmaları) - ayrıca İngilizce olarak da öğretilir. FEP, yüksek bir akademik seviyeyi harika bir öğretme becerisiyle birleştiren 168 öğretim üyesinden oluşan prestijli bir fakülteye sahiptir. FEP'in bir araştırma merkezi vardır: Portekiz ulusal araştırma hibe kurumu FCT tarafından değerlendirilen ve finanse edilen Porto Üniversitesi Ekonomi ve Finans Merkezi (CEF.UP). 2021/22 öğretim yılı için, FEP'deki derece öğrencilerinin sayısı 3.331'e çıkıyor. Ayrıca 2021/22 öğretim yılı için yabancı derece ve hareketlilik öğrencilerinin sayısı %11'i buldu. FEP öğrencileri ayrıca, 34 ülkeye yayılmış 100'den fazla FEP ortak okulunda yurt dışında eğitim alma fırsatından yararlanır ve bazı durumlarda onlara çift diploma verir (örneğin, Yönetim Yüksek Lisansı ve Finans Yüksek Lisans öğrencileri yurtdışında bir dönem eğitim tamamlamak için başvurabilirler. ve iki diploma almak. São Paulo Üniversitesi, Kedge İşletme Okulu ve Varşova Ekonomi Okulu'ndaki Yönetim Yüksek Lisans öğrencileri; Kozminski Üniversitesi ve Prag Ekonomi ve İşletme Üniversitesi'ndeki Finans Yüksek Lisans öğrencileri). Ayrıca FEP, dünya çapında en iyi 23 ekonomi okulundan seçkin öğrencileri bir araya getiren QTEM - Quantitative Techniques for Economics and Management'a aittir. FEP Mezunları, Portekiz'deki ve yurtdışındaki en önemli şirket ve kurumlarda, tüm endüstrilerde üst düzey yönetici pozisyonlarına yerleştirilerek öğrencilerin son derece geniş ve kötü şöhretli bir kurumsal ortak ağına ayrıcalıklı erişimi sağlanır.

Neden FEP'te eğitim almalısınız?

 • FEP, işletme eğitimi alanındaki en önemli uluslararası sertifikalardan biri olan AACSB uluslararası akreditasyonunu aldı. FEP, tüm dünyada bu akreditasyona sahip olan bu alandaki okulların yaklaşık %6'sından oluşan seçkin grubun bir parçasıdır.
 • U.Porto, dünya çapında üst sıralarda yer alan bir üniversitedir
 • En iyi öğrenciler
 • Öğretim kalitesi ve araştırma odaklı fakülte
 • FEP, dünya çapında 23 en iyi ekonomi okulundan seçkin öğrencileri bir araya getiren QTEM Master Network'e aittir.
 • Çift derece (FEA-USP ile İşletme Lisansında, FEA-USP ile İşletme Yüksek Lisansında (yeniden müzakere anlaşması), Kedge Business School ve Varşova Ekonomi Okulu ve Kozminski Üniversitesi ve Prag Üniversitesi ile Finans Yüksek Lisansında) Ekonomi ve İşletme)
 • Bilgi ve profesyonel beceriler
 • Müfredat dışı etkinlikler
 • Akademik ve profesyonel entegrasyon destek hizmetleri
 • Çok sayıda staj ve işe alım fırsatına erişim
 • Ünlü ve geniş mezun ağı
 • Porto Üniversitesi'nde canlı öğrenci hayatı: spor, kültür, eğlence

akreditasyonlar

Konumlar

 • University of Porto Faculty of Economics and Management, Praça de Gomes Teixeira, 4099-002, Porto

sorular