Keystone logo
© Carrianna Field
University of Valencia

University of Valencia

University of Valencia

Tanıtım

sosyal, ekonomik ve hukuki bilimler, deneysel bilimler, mühendislik, sağlık bilimleri, eğitim bilimleri ve beşeri: Valencia Jüri tarafından beş asır önce kurulan Valencia Üniversitesi, tüm bilgi alanlarını öğreten modern, kamu üniversitesi haline gelmiştir .

Daha fazla 45.800 lisans öğrencisi ve 8.600 lisansüstü öğrencileri 1700 üzerinde yönetim ve hizmet personeli desteği ile kampüsleri (Blasco Ibáñez, Burjassot-Paterna ve Tarongers) den fazla 3.300 profesör, konferanslar ve araştırmacılar tarafından öğretilen dersleri almak.

UniversitatValencia102

Misyon

Universitat de Valencia'da misyonu açıkça yasal ve yasal çerçeveye göre, kurumun varlık sebebini ortaya koymaktadır. Universitat de Valencia'da 2008-2011 Stratejik Planı tanımlamak için yapılan stratejik planlama süreci Üniversitesi'nin üstlendiği misyonun tanımı sonuçlandı.

Biz onların başarı yeni zorluklar ve koşullara odaklanmak farklı hedefleri ve eylem çizgileri gerektirir rağmen bu açıklama, tamamen aktif olmaya devam ettiğini anlıyoruz.

"Universitat de Valencia misyonu Avrupa düzeyinde yetkili uzmanları yetiştirmek ve uluslararası etkisi toplumumuzun gelişimine katkıda prestijli araştırma teşvik etmektir. Eğitim ve araştırma bilim ve kültür yayılması alanında UV 'nin görevleri teşvik ve genel olarak toplumun ve özellikle de Valencia toplumun demokratik değerlerin teyidi olarak. "

UniversitatValencia101

Görmek

UV 'nin misyonu çerçevesinde ve bir kez faaliyet kapsamını (öğretim, araştırma, transfer ve kültür) tanımlanmış, tanımlayan hedefler açısından kurumun amacını açıklamak ve mevcut hizmetlerimizi hak ve kilometre taşlarını düzeltmek mümkündür Bu Stratejik Planın 2012-2015 süresince her elde etmek istiyoruz.

Universitat de Valensiya gelecekte tarafından tanınan istiyor:

 • Kapsamlı bir kalite ve uluslararası akademik teklif, açık herkese ve kullanıcıların yaşam döngüsünün çeşitli aşamalarında sürekli eğitim ihtiyaçlarını kapsayan yüksek öğretim kurumu olmak.
 • Universitat de Valencia'da lisans deneyim kalitesi ve mezunların istihdam artıran bir nitelik somutlaşan olarak yetenek, öğrencilerine kapsamlı rehberlik sağlamak.
 • hacim ve ekipleri tarafından üretilen araştırma sonuçlarının etkisi.
 • yetenek uzmanlaşmış araştırma kaynaklarını yakalamak için: çekme ve yetenek geliştirme ve uluslararası rekabet aramalar mutabık.
 • transfer hizmetleri ve görünür ve erişilebilir süreçlerle bilimsel ve teknik hizmetler, geniş bir yelpazede sunmak için yeteneği, kolayca mevcut ve potansiyel kullanıcılar tarafından anlaşılır.
 • yetenek transfer hizmetleri kullanıcıları ile istikrarlı ilişkiler oluşturmak ve onlara belirli işlemlerin ötesine kapsamlı çözümler sunmak için.
 • kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan bir 'UV' nin deneyim 'sunmak için katkıda ölçüde, kalite ve üniversite hayatında kültür ve katılım teklifi zenginliği.
 • kendi kültür ve dil özel önem ile Valencia toplumda kültürel referans olmak.

Bu görünümde, faaliyet dört alanda ve belirtilen hedeflere ulaşmak için izin stratejik hedefleri her kurumun hedefleri tespit edilebilir. Böylece, 2012-2015 dönemi için UV 'nin Stratejik Plan ayarlanır.

Değerler

Her kurum kendi eylemlerini düzenleyen ilkeleri nüfuz değerler kümesi dayalı bir kültüre sahiptir. UV değerleri tarih boyunca şekillenen ve onlar Üniversite Anayasası'nda yansıtılmıştır.

UV değerlerinin tanıtımı davranış ve kararlarını ve faaliyetlerini gerçekleştiren şeklini etkileyen kurum, tutumları yönlendiren bir katı referans çerçevesi yola amaçlamaktadır ve bunlar farklı ortamlarda ifade merkez kavramları oluşturmaktadır UV Üniversitesi Sosyal Sorumluluk (USR).

Böylece, UV eylemleri ve nüfuz değerleri 2012-2015 şunlardır Stratejik Plan gelişimi için bir temel olarak hizmet:

 • Kimlik bağlılık. UV topraklarında köklü ve Valensiya gerçeğe bağlı şiddetle derinden bir kurumdur, bu sebepten dolayı koruma ve kültür ve dil teşviki, yanı sıra yakın kültürel bütün kültürel tezahürleri çalışmaya özel önem veriyor ve bölge ortamı.
 • Tüm öğretim etkinliklerinin, arama, aktarım ve kültürel yayılma geliştirmede mükemmellik. Bu değer kalitesi, değerlendirme ve sürekli iyileştirme bağlılığımızı belirtilir.
 • Yenilik. UV kolaylaştırılması uyarıcı ve bilgi ve öğrenmenin tüm alanlarında entelektüel ve kritik aktivitelere ev sahipliği, akılcılık ve evrensellik ilkelerinden fikri liderlik meslek başarmak.
 • Halkların ve bilginin gelişmelerin entelektüel ve maddi gelişimine UV taahhüt sonuçlanan sosyal ve ekonomik gelişme.
 • Kuruma katılım, güven ve bağlılık teşvik toplumla yönetim ve açık diyalog, şeffaflık. bilginin ahenkli şekilde gelişmesini bir çoğul ve demokratik bir toplumda insanların beceri ve onların bir arada yaşama geliştirmek hitaben mümkün yapmak için üniversite camiasını oluşturan farklı ilgi grupları arasında iç iletişim ve karşılıklı bilgi kolaylaştırmak için.
 • Adalet, ırk, cinsiyet, düşünce, dil, din ya da başka herhangi bir durum veya sosyal ya da kişisel durum nedeniyle ayrımcılık yapmadan, hakları 'eşitlik ve tüm insanların fırsatlara göre sonuçlanır. İç politikaya ilişkin, UV kendi kimliğinin kalbi olan eşit kurumun bütün üyelerinin katılımına ve dil ve kültür savunan olumlu takviye önlemleri, teşvik etmektedir. Onlar tam ve doyurucu bir üniversite hayatı var, böylece engelliler için eşit derecede olumlu eylemler, teşvik edilmektedir.
 • Erkek eşitliği UV kadınlar ve erkekler arasındaki fırsat eşitliği ilkesi çerçevesinde görev ve faaliyetlerini (öğretim, araştırma, kültür ve yönetimi) gerçekleştirir ve onu geliştirmek ve ilgili 'Eşitlik Planı' ile bu geçerlidir.
 • Farklı ilgi grupları ile dayanışma ve işbirliği hangi kurum, sosyal, kültürel, ekonomik ve akademik bir ortamda etkileşime girer. akademik ortamda, UV fırsat ve insanların büyük sayıda eşit koşullarda (yükseköğretimin sosyal boyutu) oluşturulması ile taahhüt eder. Aynı şekilde, UV akım Joan Lluís Vives Enstitüsü ağa dahil diğer üniversite ve akademik kurumlar, özel bir dikkat ile Valensiya üniversitelerde ve Katalan dil alana ait olanlar ile işbirliği yapmaktadır.
 • Sürdürülebilirlik UV ekolojik savunma ve çevrenin hizmetine ve bu teşvik ve üniversite toplum üyelerinin korunması ve sağlık iyileştirilmesi için aktif önlemler geçerlidir. Kurum programı "Sürdürülebilir Kampüsü'nde bulunan yirmi beş politikaların etkin uygulanması yoluyla bu değeri geliştirir. Eğitim ve Sürdürülebilirlik Araştırması ".

söz konusu değerler strateji ve UV faaliyetlerini değişik alanlarda hedeflerine ulaşmak için amaçlayan bu sayede anahtar başarı faktörleri yaklaşımını desteklemek için hizmet vermektedir.

Konumlar

 • Valencia

  University of Valencia Av. Blasco Ibáñez, 13, 46010, Valencia

sorular