Keystone logo
Vlerick Business School

Vlerick Business School

Vlerick Business School

Tanıtım

Vlerick Business School , Avrupa'nın kalbinde yer alan üç akredite, uluslararası bir işletme okuludur - yönetici eğitimi için Benelüks'te bir numara ve Avrupa'da 19. sıradadır. Dijital Dönüşüm, Girişimcilik ve İnovasyon, Sağlık, Enerji ve Finansal Hizmetler alanlarında özel uzmanlığa sahibiz. KU Leuven ve Ghent Üniversitesi ile olan yakın bağlarımız ve Pekin Üniversitesi ve Stellenbosch Üniversitesi İşletme Okulu ile stratejik ittifaklarımız dışında, dünya çapında kurumsal ortak ağımızı sürekli olarak inşa ediyoruz.

Görevimiz

Canlı. Öğrenmek. Sıçramak.

André Vlerick, 65 yıldan daha uzun bir süre önce okulu kurduğunda, onu bir ilerleme ve refah kaynağı olarak işin gücüne olan güçlü bir inanç üzerine inşa etti. Ve bu vizyon bugüne kadar değişmemiş olsa da, ilerlemesini ve refahın gelişmesini istediğimiz dünya değişti.

Sürekli küresel değişim ve hızlı teknolojik gelişmeler birçok pazarı altüst ediyor. Bu nedenle, kökleri bir rüyaya dayanan vizyonu olan olumlu değişim yaratanlara ihtiyacımız var.

 • Hayalini yaşa.

Rüyalarımız hayatımıza madde, anlam ve yön verir. Ve doğru koşullar altında, başkalarının hayatlarına dokunmamızı ve çevremizdeki dünyayı etkilememizi sağlarlar. Ancak hayaliniz ne kadar yakın veya uzak olursa olsun, kesin olan bir şey var: ilk adımı atmak için cesarete ihtiyacınız var.

Vlerick'te, hayallerinizin kök salması, büyümesi ve nihayetinde gelişmesi için verimli bir zemin sağlıyoruz. Hayal etmek, cüret etmek ve yapmak arasındaki boşluğu kapatmak için.

Hayallerinizi yaşamanız için sizi cesaretlendirmek için size ilham, teknik bilgi ve akran desteği sağlıyoruz.

 • Sürekli öğrenin.

Hızla değişen bir dünyada gelecek, öğrenmeye devam etme kapasitesine ve hevesine sahip insanlara aittir. Çevremizdeki değişikliklere ayak uydurmak ve aynı zamanda kendi gelişen bakış açılarımızı değerlendirmek. Bu nedenle Vlerick'te öğrencilerimize ve katılımcılarımıza hem kendilerine hem de statükoya meydan okumaya devam ediyoruz. Çünkü ancak öğrenmeye devam ettiğinizde liderlik edebilirsiniz.

Bir işletme okulu ve daha geniş bir topluluk olarak, Vlerick olarak kendimizi bir istisna olarak görmüyoruz. Tıpkı sizin gibi, yenilik yaptığınızı ya da öldüğünüzü biliyoruz. Bu nedenle, Vlerick öğrenme yolculuklarını yeniden düşünmeye devam ediyoruz, etkili bir öğrenim yaratmak için - ister yerinde ister çevrimiçi olsun - çok çeşitli öğretme yöntemleri ve deneyimleri sağlıyoruz.

Çünkü tüm Vlerick topluluğunu harekete geçiren şey budur: her zaman kendinize meydan okuyun, her zaman öğrenci olun.

 • Güvenle Sıçra.

Vlerick deneyiminiz yalnızca zihninizi renklendirmekle kalmayacak, bakış açınızı genişletecek ve yeni fırsatlara kapı açmayacak, aynı zamanda bu adımı atmanız için ihtiyaç duyduğunuz desteği de verecektir. İnanç sıçraması, edindiğiniz bilgi, beceri ve araçlar arasında durur ve bunları bir amaç doğrultusunda yönlendirmek için uygular. Ve bilgiyi eyleme dönüştürmek için.

Çünkü kendi amacımızın merkezinde yatan işte bu sıçramadır: girişimci liderleri kendine çeken, tutkularını ateşleyen ve bunu değişim için pozitif bir güce kanalize eden bir mıknatıs olmak.

Çünkü başarının başkalarına ilham verme ve onları kendine çekme potansiyeline sahip olduğunu ve etkisi dünya çapında hissedilebilen bir dalga etkisi yarattığını biliyoruz. İhtiyacı olan tek şey senin adım atman.

Öğrenme Yaklaşımımız

İleriye atlarsın. Sizin yolunuza güç veriyoruz.

Günümüzün sürekli değişen iş ortamında gelişmek, öğrenmeye bağlı kalmak ve uygulamalı, entegre yaklaşımları sizi önde tutan, oyunun kurallarını değiştiren bir kuruluşla ortak olmak anlamına gelir.

Vlerick'te, kendinizi enerjik, ilham verici ve son derece etkileşimli öğrenmeye kaptırabileceğiniz bir alan yaratıyoruz. Yeni yaklaşımlara atladığınız, yaparak, paylaşarak ve özümseyerek öğreneceğiniz ve her zaman hayalini kurduğunuz profesyonel hayatı yaşayacağınız yerdir.

Ve bunu size verdiğimiz BEŞ SÖZ ile yapabilirsiniz.

# 1. Güvenliğiniz = Endişemiz

Vlerick deneyimi her zaman deney yapmak, keşfetmek ve öğrendikçe desteklenmek için güvenli bir alana sahip olmakla ilgili olmuştur - ve bu şimdi, her zamankinden daha fazla doğrudur.

Kampüste, enerji seviyeleri yüksektir - sizi güvende tutmak için önlemler alınır. Böylece tamamen öğrenmeye ve Vlerick havasını içinize çekmeye odaklanabilirsiniz.

Küçük öğrenme ekiplerinizde - çevik, destekleyici akran grubunuz - güvenli fiziksel mesafeyle samimi, maksimum etkili öğrenme deneyimi yaşayacaksınız.

Çevrimiçi olarak, zorluklara katılırken ve dünyanın her yerinden meslektaşlarınızla esnek bir şekilde çalışırken heyecan ve katılımın vızıltısını hissedersiniz.

Nerede olursanız olun ve nasıl öğrenirseniz öğrenin, her zaman gelenekselin ötesinde düşünmek, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi ifade etmek için güvenli bir alan yaşayacaksınız ve etrafınızı dinleyen, paylaşan ve destekleyen akranlar ve öğretim üyeleriyle çevrili olacaksınız.

# 2. Gelecekteki İhtiyaçlarınız = Başlangıç Noktamız

Şirketinizin karşı karşıya olduğu gerçek zorlukları keşfedersiniz. Büyük hayaller kuruyorsun, statükoya meydan okuyorsun, fırsatlar dünyasını keşfediyorsun ve yeni beceriler deniyorsun.

Öğrenme, kendiniz hakkında da öğrendiğinizde en fazla etkiye sahiptir. Sonuçları somut hale getirmek için, kuruluşunuzun karşı karşıya olduğu gerçek hayattaki zorluklara, kendi güçlü ve zayıf yönlerinizin 360° taramasına, yakın tarihli bir ankete, şirket içi bir projeye dayalı olarak başlangıç noktanız somut, alakalı ve kişisel olacaktır. , vb.

Mesleki gelişiminizde sonraki adımları atmanız için gerekli araçları ve güveni sağlamak için geçmiş deneyimlerinize ve mevcut durumunuza dayanarak yatırımınızdan somut bir geri dönüş sağlıyoruz.

Size en uygun öğrenme yaklaşımını seçersiniz. %100 çevrimiçi ve kendi hızınızda olabilir. Veya kampüs içi ve çevrimiçi öğrenmenin bir karışımı olabilir.

# 3. Öğreniminiz = Her Zaman Aktif

Vlerick'te bilgiyi eyleme, eyleme de bilgiye dönüştürürsünüz.

Farklı biçimler ve etkinliklerden oluşan son derece etkileşimli öğrenme deneyimlerine dalıyorsunuz. Farklı geçmişlerden gelen, paylaşan, öğrenen ve grup enerjisinin vızıltısını deneyimleyen akranlarla birlikte çalışıyorsunuz.

İster çevrimiçi ister kampüste dalın, iş simülasyonlarından, oyunlardan ve rol oyunlarından uygulamalı zorluklara kadar her şey entegre olur.

Daha derine iniyorsunuz ve hem teorik içgörü hem de fark yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz pratik becerileri kazanıyorsunuz.

# 4. Vlerick Ağınız = Yaşam İçin Bir Topluluk

Deneyimlerini paylaşacak ve sizi her adımda destekleyecek ve profesyonel yaşamınız boyunca önemli arkadaşlar ve iş bağlantıları olacak farklı bir gruba katılıyorsunuz.

Fakültemiz cana yakın ve erişilebilirdir. Profesörünüzle bir kahve alın veya çevrimiçi sohbet edin ve sektörler, coğrafyalar, deneyimler ve kültürlerden gelen bilgileri paylaşın.

Çok çeşitli kuruluşlardan uzmanlar ve üst düzey liderlerden haber almak ve onlarla tanışmak için sonsuz fırsatınız var.

Sektörler arası ve sektörler arası bağlantılar kurarsınız. Ve dünyanın her yerinden arkadaşlar edinir ve fırsatları keşfedersiniz.

# 5. İleriye Doğru Sıçrayışınız = Ödülümüz

Statükoya meydan okumak için size bilgi, araçlar ve zihniyet veriyoruz.

Kuruluşunuzda, çerçeveler, araçlar, eylem planları ve başkalarına ilham verecek özgüvenle donatılmış bir değişim aracısı olursunuz. İş hayatında ve toplumda olumlu bir etki yaratacak kendine güvenen bir lider.

Kariyeriniz boyunca uyum sağlarken ve öğrenirken sizi desteklemek için bize güvenebilirsiniz. Sizi eğrinin önünde tutma misyonumuz, üçlü akreditasyona sahip ve en üst sıralarda yer alan bir işletme okulu olmamızın nedenlerinden biridir.

İstatistik

  Kampüs Özellikleri

  Vlerick Business School Brüksel, Ghent ve Leuven'de kampüsleri vardır. Kampüslerimiz akademisyenler, girişimciler, yöneticiler ve öğrenciler için buluşma yerleridir. Kimliklerin ve hırsların bu birleşimi, bir yeni fikir ve anlayış akışına yol açar.

  • Brüksel Kampüsü

  Brüksel kampüsümüz, Avrupa'nın kalbi olan Brüksel'in merkezinde yer almaktadır. Kampüs, alışveriş ve turizm bölgesinin yanı sıra finans merkezine yürüme mesafesindedir.

  • Gent Kampüsü

  Ghent'teki kampüsümüz, tarihi şehrin tam kalbinde yer almaktadır ve 'Groot Seminarie'nin güzel bir şekilde yenilenmiş binasında yer almaktadır.

  • Leuven Kampüsü

  Kampüsümüz, öğrenci şehri Leuven'in tam kalbinde, güzel bir şekilde yenilenmiş tarihi bir binada bulunabilir.

   Sıralamalar

   Yetkili listelerdeki sıralamamız, üst düzey bir Avrupa işletme okulu olarak konumumuzu doğrulamaktadır. Bu tür sıralamalar önemli olsa da, Vlerick'te bizim için bir öncelik değildir. Kendi işletme eğitimi vizyonumuz ve kendi değerlendirme ve iyileştirme yapılarımız var. Amacımız inovasyon sürecini takip etmek yerine öncülük etmektir.

   Genel Bakış Financial Times Sıralaması

   Benelüks Avrupa Dünya
   Avrupa İşletme Okulu (2020) 2 24 /
   MBA
   2
   4
   29
   40
   99
   85
   ustalar
   2
   1
   28
   19
   35
   23
   Yönetici Eğitimi (2020)
   1
   2
   1
   17
   17
   16
   27
   31
   28

   Tüm sıralamalara Financial Times'ın web sitesinden ulaşılabilir.

   Konumlar

   Konumlar
   • Reep,1, 9000, Ghent

   • Vlamingenstraat,83, 3000, Leuven

   • Avenue du Boulevard,21, 1210, Brussels

   sorular