Keystone logo
Waseda Business School

Waseda Business School

Waseda Business School

Tanıtım

Waseda Business School (WBS) -

WBS, uygun değerlendirme standartlarına dayalı olarak en son araştırma bulgularını yansıtan bir işletme eğitim programını tamamlamış ve işletme liderleri olarak üst düzey pratik uzmanlık ve karar verme becerileri kazanmış kişilere Yüksek Lisans derecesi verecektir. İşletme Yüksek Lisans (MBA) ve uluslararası standartlara dayalı ileri düzeyde finansal bilgi ve teori edinmiş olanlar, Finans Yüksek Lisans (Maliye Yüksek Lisans) derecesi. Tamamı İngilizce olan üç programımız var (Bazı kurslar Japonca da mevcuttur)

WBS, teorik ve ampirik yaklaşımlarda zengin öğrenme fırsatları sunabilmesi için küresel bakış açılarının ve mesleki etiklerin geliştirilmesi de dahil olmak üzere geniş bir seçmeli dersler dizisi aracılığıyla iyi dengelenmiş, eğitim müfredatı sağlayabilir. bunun uygulamasında.

Görevimiz

WBS, eyleme geçirilebilir yönetim bilgisi ile anlayışlı ve sorumlu küresel liderler geliştirmek için bir katalizör olarak tüm paydaşlar için dinamik bir öğrenme topluluğu oluşturur.

Kampüs Özellikleri

WASEDA'da Yaşam

Waseda Business School ile ilgilenmenin ve ilgi alanlarınızı keşfetmenin birçok yolu vardır. Aşağıdaki bölümlerde öğrencilerimiz, keyif aldıkları etkinlikler ve gelenekler ve Tokyo'da nerede ve nasıl yaşadıkları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

WASEDA'da Yaşam – Waseda Business School (İşletme ve Finans Enstitüsü)

Tokyo'da yaşamak

Barınma ve genel günlük yaşam sorunları hakkında bilgiler ve öğrenci vizesi almak için kapsamlı bir rehber Uluslararası Eğitim Merkezi web sitesinde bulunabilir.

Tokyo, Paris'ten daha fazla üç yıldızlı Michelin restoranı ve en iyi mikro biraları, sake'yi ve şarabı sunan çeşitli özel barları ile eğlenceli, temiz, güvenli, modaya uygun, birinci sınıf bir mega şehirdir. Tokyo'daki yaşam kalitesi son derece yüksektir ve Japon halkının dünyadaki en yüksek yaşam beklentilerinden bazılarına sahip olması şaşırtıcı değildir.

Tokyo, dünya çapında popüler olan anime ve manga gibi kültürel eserler üretir. Ancak burada, Sophia Coppola'nın Lost in Translation filminde yakalanan, anlaşılması için yaşanması gereken bir ethos da var.

Tokyo'nun inanılmaz bir toplu taşıma sistemi var. Böylece müzelere, sanat galerilerine, konser ve spor etkinliklerine, sumo güreşlerine ve çeşitli kültür festivallerine kolayca ulaşabilirsiniz. Tokyo'daki iki uluslararası havalimanı (Haneda ve Narita), Asya'da ve ötesinde kolayca seyahat etmeyi mümkün kılar.

Tokyo aynı zamanda dünyanın en büyük üçüncü ekonomisinin iş ve siyaset merkezi ve Asya'nın geri kalanına bağlanan bir merkezdir. Çoğu Fortune 500 Japon firmasının ve Fortune 500 çokuluslu firmalarının Japon yan kuruluşlarının çoğunun merkezinin bulunduğu yer burasıdır. Bu anlamda Tokyo, bu işle yakından ilgilenen insanlar için yaşayan bir laboratuvar gibidir. Bu yüzden Tokyo'nun dünyanın dört bir yanından Asya'da MBA yapmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir ortam olduğu söyleniyor. Hepsinden iyisi, Japonca konuşamayan öğrenciler bile Tokyo'daki yaşamlarından çok keyif aldıklarını bildiriyorlar.

Tesisler

HyFlex Sınıfı

kütüphaneler

WBS öğrencilerinin aşağıdaki kütüphane tesislerine erişimi vardır. Aşağıda belirtilen saatler, kütüphanelerin okul döneminde açık olduğu saatlerdir. Lütfen sömestr tatillerinde çalışma saatlerini kontrol ettiğinizden emin olun.

 • İş Kütüphanesi (10. Kat, Bina 11)
  Bu kütüphane, fakülte ve yüksek lisans öğrencileri için ticaret ve işletme alanlarında kitap ve dergi gibi referans materyalleri sağlar. Bazı materyaller ödünç alınabilir (iki hafta boyunca bir defada iki öğeye kadar).
 • İş Kitaplığı Referans Odası (10. Kat, Bina 11)
  İş Kitaplığı, öğrenciler için yaklaşık 50 koltuklu ekli bir referans odasına sahiptir.
 • S. Takata Memorial Araştırma Kütüphanesi (Bina 2)
  Sosyal bilimler alanında fakülte ve lisansüstü öğrencilerinin kullanımına tahsis edilen S. Takada Memorial Araştırma Kütüphanesi, araştırma materyallerinin yanı sıra yabancı dillerde kitap ve dergiler sunmaktadır. Toplam 320.000'den fazla öğeye sahip olan koleksiyon, lisansüstü öğrencilerine göz atma, ödünç verme ve kopyalama için açıktır ve tesis 110 koltuk ile donatılmıştır. Kampüsteki diğer kütüphanelerden daha uzun süre açık olan ve hatta giriş sınavları döneminde bile açık olan bu kütüphane, özellikle yabancı dil materyallerine erişmek isteyen WBS öğrencileri için çok faydalı olacaktır. Kütüphaneyi ziyaret etmek için güney girişinden Bina 2'ye bakan taraftan girin ve ardından 3. kata çıkın.
 • Öğrenci Okuma Odası (Bodrum Kat, Bina 11)
  Bu tesis öncelikle Ticaret ve Uluslararası Liberal Çalışmalar Okullarının lisans öğrencilerinin kullanımına yöneliktir, ancak lisansüstü öğrenciler de burayı tarama ve ödünç verme için kullanabilirler.
 • Üniversitenin tüm kütüphane sistemi
  Öğrenciler ayrıca Merkez Kütüphane ve kampüsteki diğer kütüphane olanaklarından da yararlanabilirler.

Bina 11'e Giriş

Waseda Business School ana Waseda Kampüsü'ndeki Waseda Üniversitesi'nin en yeni binalarından biri olan Bina 11'de yer almaktadır. Bina, Japonya'nın en büyük menkul kıymet firmalarından biri olan Daiwa Securities Group Inc.'in mali desteği ile 2009 yılında tamamlanmıştır. Binanın birden fazla sınıf düzeni vardır ve her sınıf güncel öğretim teknolojisi ile donatılmıştır.

WBS öğrencileri ağırlıklı olarak 9. ve 11. katlarda ders alırlar. Öğrenciler, sınıflar dersler için kullanılmadığında sınıfları grup çalışması oturumları için ayırabilir. Bina 11, öğrencilerin Waseda Üniversitesi'nin yüksek hızlı kablosuz ağına erişmesini sağlayan çok sayıda ağ erişim noktasına sahiptir.

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Konumlar

  • Tokyo

   WASEDA Business School Admissions Office 3rd Floor, Bldg.11 1-6-1 Nishi-Waseda, Shinjuku-ku Tokyo 169-8050 JAPAN, , Tokyo

   • Singapore

    50 Nanyang Ave, Singapore 639798, , Singapore

    sorular