Keystone logo
Whitefield Business School

Whitefield Business School

Whitefield Business School

Tanıtım

Mauritius'ta bulunan Whitefield Business School ( WBS ), son birkaç yılda büyüyerek kendisini ülkedeki saygın Özel Yükseköğretim sağlayıcılarından biri olarak konumlandırdı. 7 ülkeden 250'den fazla öğrencisiyle WBS , yavaş yavaş büyüyerek kaliteli ve uygun fiyatlı uluslararası eğitimle eşanlamlı bir marka haline geldi. Kurum, Times Higher Education tarafından Kaliteli Eğitim açısından dünyanın en iyi 35 Üniversitesi arasında yer alan Malezya'nın prestijli Lincoln Üniversitesi'ne bağlıdır. WBS ayrıca, başlangıçta Birleşik Krallık Hükümeti tarafından kurulan ve şu ana kadar 1 milyondan fazla Mezun yetiştiren NCC Education aracılığıyla uluslararası İngiliz Eğitimi sunmaktadır. Yeterliliklerimiz dünya çapında 40'tan fazla ülkede tanınmaktadır ve sunulan kurslar Temel Düzey, Diploma, Lisans Derecesi ve Yüksek Lisans Düzeyine kadar çeşitlilik göstermektedir. Eğitimlerini WBS aracılığıyla tamamlayan öğrenciler, akredite ortak üniversitemiz olan Lincoln Üniversitesi'nden uluslararası kabul görmüş bir yeterlilik kazanacaklardır. Yabancı öğrenciler Mauritius'ta okurken yarı zamanlı çalışabilirler ve YPOP programı aracılığıyla 3 yıla kadar eğitim sonrası çalışma izninden yararlanabilirler. Mauritius'taki öğrenciler için ulaşımın da ücretsiz olduğunu belirtmek gerekir. WBS Sunulan Kurslar 1. İşletme Yönetiminde MBA (Genel MBA) 2. Küresel İşletmecilikte MBA 3. Otelcilik Yönetiminde MBA 4. İşletme Lisansı (Hons) 5. Otelcilik Yönetimi Lisansı (Hons) 6. Bilgisayar Lisansı Bilim (Hons) (Ağ Teknolojisi ve Siber Güvenlik) WBS öğrencilere eleştirel akıl yürütme, problem çözme, takım çalışması ve iletişim becerileri konusunda eğitim verilmektedir. Öğrencilerin çeşitliliği takdir eden, sivil ve sosyal sorumluluk duygusu geliştiren ve yaşam hedeflerine ulaşmaya iyi hazırlanmış bir kişi olarak büyüyüp gelişmesi için öğrencilerin gelişimine yönelik bütünsel bir yaklaşım benimsedik.

Whitefield Business School Benzersiz Eğitim Sistemi

WBS , yaşamın zorluklarıyla başa çıkabilen, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerine sahip, sağlıklı, çok yönlü, kendine güvenen ve dürüst bir birey geliştirmek için Eğitime 3 adımlı bir yaklaşım geliştirdik.

Adım 1: Teslimat Stratejimiz

İnsanların çeşitli spor karşılaşmalarını izlemesi, oyunu tartışma ve yorumlama konusunda onları iyi kılmaktadır. Ya maçı izleyerek geçirilen bu saatler oyun oynayarak geçirilseydi? Günümüzde eğitim, bir stadyumda (sınıfta) maç izleyen (derslere katılan) seyircilere (öğrencilere) benzemektedir! Yukarıdakilere dayanarak biz WBS olarak ders verme şeklimizi yeniden keşfetmeye karar verdik ve Konfüçyüs'ün yaydığını benimsedik:
“Söyle bana ve unutayım; Göster bana ve hatırlayayım; Beni de dahil et ve anlarım” – Konfüçyüs

Adım 2: Değer Temelli Eğitim

“Davranış değişikliği olmadıkça eğitim gerçekleşmemiştir” diye eski bir söz vardır. Bu nedenle gerçeklerin yalnızca edinilmesi, anlaşılması veya akılda tutulması tam bir eğitim olarak adlandırılamaz.
Whitefield Business School ( WBS ), eğitimin muhakeme, duygular, zihniyet ve davranışlarda genel olarak olumlu bir değişime yol açması gerektiğine inanıyoruz. Pek çok araştırma, hayattaki başarınızın %85'inin karakterinize, yalnızca %15'inin akademik performansınıza bağlı olduğuna dikkat çekti. Eğitim sürecine giren herkesin olumlu bir davranış değişikliği geçirmesi gerekir. Davranışlarımız da düşüncelerimiz tarafından şekillenir ve düşüncelerimizi etkileyen şey değerlerimizdir! Bu nedenle WBS eğitim sistemimizde değerlere kritik önem verilmiş ve değerlerin geliştirilmesi eğitim sistemimiz ve öğretim stratejilerimizle bütünleştirilmiştir.

Adım 3: Zihinsel ve Fiziksel Sağlık

Genç yetişkinler arasındaki düşük fiziksel aktivite oranlarının, dünyadaki yüksek obezite, depresyon ve anksiyete oranlarının nedeni olduğuna inanılıyor. Günün sonunda kişi sağlıksızsa eğitimin pek faydası olmaz. Atasözünde olduğu gibi: “Gerçek zenginlik sağlıktır”. WBS öğrenciler iyi sağlıklı alışkanlıklar konusunda eğitilecek ve fiziksel aktivitelere katılmaya teşvik edilecek. Beslenme uzmanları düzenli olarak öğrencilerle konuşmaya davet edilecek, psikologlar da danışmanlık oturumlarına davet edilecek ve öğrencilerimizin zihinlerinde fiziksel ve zihinsel sağlık fikrini uyandırmak için tesiste düzenli spor etkinlikleri de düzenlenecek.

Whitefield Business School 2007'de Kuruldu

Whitefield Business School ( WBS ), Yüksek Öğrenim Komisyonu ve Mauritius Yeterlilik Otoritesi tarafından usulüne uygun olarak onaylanmış, kayıtlı bir yüksek öğretim sağlayıcısıdır.

Okulun nitelikleri Lincoln University College, NCC Education ve Turizm ve Otelcilik Konfederasyonu tarafından verilmektedir.

WBS sunulan kurslar İşletme, Bilgi Teknolojileri ve Turizm ve Otelcilik alanlarını kapsamaktadır. Okulun programları dünya çapında 50'den fazla ülkede tanınmaktadır.

Gana, Kamerun, Madagaskar, Mauritius, Hindistan ve Pakistan'dan gelen öğrenciler okulda sunulan yüksek eğitim kalitesine güvendiler ve WBS artık ülkenin en iyileri arasında derecelendirilen oldukça saygın bir kurum haline geldi. Öğrenciler, yarı zamanlı, çevrimiçi ve tam zamanlı eğitim modlarında sunulan Yüksek Lisans Dereceleri, Lisans Dereceleri ve Diplomalar arasında geniş bir yeterlilik yelpazesine sahiptir.

kabul

Uluslararası Öğrenciler için Adım Adım süreç başvuru prosedürleri

Adım 1: Aday Öğrenci, Whitefield Business School Başvuru Formunu doldurur ve formu pasaportun ilk beş sayfasının taranmış kopyaları, eğitim sertifikaları ve 170 ABD Doları tutarındaki iadesiz başvuru ücretinin ödendiğine dair belgeyle birlikte [email protected] adresine gönderir.

Adım 2: Whitefield Business School akademik kurulu, aday öğrencinin istenen kursa girmeye uygunluğunu değerlendirecektir.

Adım 3: Akademik kurul tarafından kabul ve izin verilmesi üzerine, aday öğrencilerin vize işlemlerini yapabilmemiz için bize aşağıdaki belgeleri göndermeleri gerekmektedir:

  • a) Öğrenci Vizesi Talep Yazısı
  • b) Mauritius'a giriş başvurusu
  • c) Önceki 6 aya ait Banka Hesap Özeti aslı (Kargo ile gönderilmelidir)
  • d) 4 adet vesikalık fotoğraf (Kurye ile gönderilmelidir)
  • e) Sponsorluk mektubu
  • f) Sağlık sertifikaları (Kargo ile gönderilmelidir)

Adım 4: Whitefield Business School Vize başvuru sürecine devam eder ve öğrencilerin belgelerini Mauritius Pasaport ve Göçmenlik Bürosuna teslim eder.

Adım 5: Öğrenci vizesi onaylandıktan sonra öğrenci, Mauritius'a giriş için üç aylık geçici vize alır. Whitefield Business School öğrenciyi bilgilendirir ve öğrenciye Kurs ücretinin kalan bakiyesini ödemesi için yedi iş günü süre verilir.

Adım 6: Öğrenci ödemeyi yapar ve ödeme kanıtı olarak Telgraf Transferini gönderir.

Adım 7: Whitefield Business School öğrencinin orijinal belgelerini (Hoş Geldiniz mektubu, Kabul Mektubu ve Vize) ekspres kurye ile teslim eder.

Adım 8: Öğrenci, orijinal belgelerin alıcısını Whitefield'a bildirir ve aynı zamanda seyahat tarihlerini de kuruma bildirir. Bize uçak biletinin taranmış bir kopyasını gönderin. Öğrencilerin kurs başlamadan üç gün önce Mauritius'ta olmaları gerekmektedir.

Adım 9: Öğrenci Mauritius'a vardığında özel bir laboratuvarda tıbbi muayeneden geçmelidir. Rapor, öğrenim süresine ilişkin Vizenin verilmesi için PIO'ya sunulacaktır.

Konumlar

  • Curepipe

    Thomy D'Arifat Street, Curepipe, Mauritius, 74404, Curepipe

sorular