Keystone logo
Al Yamamah University

Al Yamamah University

Al Yamamah University

Tanıtım

YU hakkında

Al Yamamah Üniversitesi (YÜ) El-Hudayr ailesi tarafından tek bir kolej olarak 2001 yılı Mayıs ayında kurulmuştur. Bu, Suudi Arabistan eğitim ikinci büyük katkı işaretli 1957 yılında Riyad'da ilk özel okulların kurulmasına öncülük sahip. Yükseköğretim Bakanlığı tarafından bir yüksek öğrenim kurumu olarak Yetkili, Al Yamamah Koleji 2006 yılının Eylül ayında 2004 yılı Eylül ve kız öğrencilerin erkek öğrencilere kapılarını açtı. 2008 yılında, iki kutsal caminin hizmetkârı, Kral Abdullah bin Abdulaziz Al Suud, Allah onu korusun, üniversite statüsüne Al Yamamah College yükselmesine onaylayan bir kraliyet kararname yayınladı, planlama ve sıkı çalışma sekiz yıl doruk noktası kurmak lisans ve yüksek lisans eğitimini hem de sağlayan ayırt edici modern Suudi eğitim kurumu. Kuruluşundan bu yana, üniversite eğitimi için bir araç olarak İngilizce kullanarak Krallık'ta özel yüksek öğrenim kurumları arasında rekabetin ön planda kendisi kurmuştur.

Al-Yamamah Üniversitesi Al-Qassim karayolu üzerinde, Riyad kuzeyini bulunan ve 160.000 metrekarelik bir alanı kaplar. Bu eğitim kurumları için son standartlarına uygun olarak dizayn edilmiştir. erkek kampüs merkezi akademik bina, büyük oditoryum, ana kütüphane, öğrencilerin salon, spor kulübü ve cami oluşur. Buna ek olarak, kurulduğu günden itibaren, Al-Yamamah Üniversitesi gelişmekte olan Suudi işgücü piyasasında hayati rolü için onları hazırlamak eğitim olanakları ile kız öğrenci vermeyi taahhüt edilmiştir. Kadın kampüsü modern tesisleri içeren bir state-of-the-art kampüsünde ile bu taahhüdün meyve, bir - akademik ve eğlence - hem tam erkekler kampüsünde zevk eşdeğer olduğunu. 300 milyon Suudi Riyali (yaklaşık ABD 80 milyon $) toplam maliyetle inşa, üniversitenin ultra modern kampüs dünyanın dört bir yanından gelen öğretim üyeleri tarafından sunulan state-of-the-art tesisleri ve yenilikçi öğretim tasarımları ve müfredat sağlar.

Kuruluşundan bu yana, Al Yamamah Koleji (şimdi Al Yamamah Üniversitesi) İngilizce dil iş, bilgi ve teknoloji bugünün dünyasında oynadığı ve İngilizce programlarını sunmak için stratejik bir karar aldığını anahtar rol gerçekleştirmiştir. Bunu göz önüne aldığımızda, YU Al Yamamah öğrenciler için İngilizce dil hazırlık programı sağlamak için ABD merkezli INTERLINK Dil Merkezleri ile uzun vadeli bir ortaklık başladı. Proje bazlı, öğrenci merkezli bir yaklaşım izlenerek ve yüksek nitelikli öğretim kadrosu ile, Suudi INTERLINK Dil Merkezleri (SILC) başarılı olmaları için gereken İngilizce dil ve diğer akademik becerileri kazandırmak için 2004 yılından bu yana Oryantasyon İngilizce dil programı vermekteyiz akademik bağlamda YU de ve sonrasında.

İşletme Koleji (COBA), Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri College (CCIS) ve Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık (CEA): Al Yamamah Üniversitesi üç kolej lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Misyonumuz

olumlu sosyal ve ekonomik ilerleme ile işaretlenmiş bir geleceği şekillendirmek için yükselen nesilleri sağlarken Al Yamamah Üniversitesi, akademik eğitim ve öğrencilerine öğrenme ve kendini geliştirme için ömür boyu özveri vermek en yüksek standart profesyonel eğitim vermektedir

VİZYONU

Al Yamamah Üniversitesi önde gelen kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından yüksek talep sürekli yaratıcı ve girişimci profesyonellerin etkin hazırlanması için ünlü önde gelen Suudi eğitim kurumu olmayı hedeflemektedir.

üniversite Değerleri

dini, ahlaki ve kültürel mirasına Sadakat Destek ve bilimsel araştırma teşviki Yaratıcılık, yenilik ve mükemmellik için bir taahhüt sürekli iyileştirme için Profesyonellik ve özveri Güvenilirlik ve ekip çalışması şeffaflık

üniversite Özellikleri

yüksek eğitim kurumu entelektüel titizlik ile işaretlenmiş ve bilginin genişlemesi taahhüt, kritik ihtiyaç mesleki disiplinlerde eğitim ve uygulamalı eğitim programları sunan küresel bilgi kaynaklarına gelişmiş erişim sağlayan eğitim dili olarak İngilizce-demand iletişim becerileri ve son derece transfer profesyonel yeteneklerini geliştirirken Al Yamamah Üniversitesi aktif geliştirir ve fakülte ve öğrenci değişimi ve bilgi ve uzmanlık transferini teşvik etmek, eğitim ve araştırma enstitüleri önde gelen ortaklıklar besleyen kurumsal ve özel bir program akreditasyonu ile kanıtlandığı gibi mükemmellik, ulusal, bölgesel ve uluslararası standartlara ulaşma kararlılığında belirlemek ve ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla sanayi ve hizmet sektörlerinden önemli temsilcileri ile yakın bağlar kurmak için çalışır yüksek öğrenim tanınan lider kurumlarından akademik kimlik bilgileri ile yüksek nitelikli uluslararası öğretim üyeleri ve personel işe istiyor Biz toplum ihtiyaçlarına cevap vermek üzere müfredat genişletmek veya lisans ve lisansüstü düzeyde yeni programlar geliştirmeye hazır olurken onların çeşitli disiplinlerde sanat mevcut durumunu yansıtacak sağlanması, sürekli olarak gözden bizim program ve müfredat maruz her alanda kalite güvence standartları ve ilkeleri kapsamlı uygulama toplum kalkınması ihtiyaçlarına özel uygulama ile bilimsel araştırmaları teşvik

Konumlar

  • Riyadh

    P.O. Box 45180 , 11512, Riyadh

    sorular