Keystone logo
Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

Tanıtım

ZUEL kısa tanıtımı

Ekonomi ve Hukuk, beşeri bilimler ve edebiyat, tarih, felsefe, bilim ve mühendislik olmak üzere beş diğer disiplinlerle koordineli olarak üç temel disiplinleri gibi ekonomi, yönetim ve hukuk ile sosyal bilimlerin bir üniversitenin Zhongnan Üniversitesi, yüksek öğretim kurumu doğrudan altında Milli Eğitim Bakanlığı ve "211 Projesi" yanı sıra "985 Projesi" Avantaj Disiplin Yenilik Platformu anahtar üniversitelerinden biri sponsorluğunda üniversitelerinden biri. Üniversite kampüsü iki-South Lake Kampüs ve Shouyi Kampüsü, güzel South Lake ve Wuhan Şehri, Sarı Vinç Kulesi ünlü tarihi yerin yakınındaki ikincisi yanında bulunan eski varlık ile var.

(1) Katı Tarihi Vakfı

Kurum selefi, Zhongyuan Üniversitesi, birinci sekreteri ve Hazırlık Komitesi direktörü olarak ikinci sekreteri Çen Yi gibi Deng Xiaoping ile Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Zhongyuan Bürosu tarafından kurulmuştur. 1953 yılında, yükseköğretim ulusal kurumların yeniden yapılandırılması sırasında, Zhongnan Finans Enstitüsü ve Ekonomi ve Politika Zhongnan Enstitüsü ve Hukuk programları entegre, Zhongyuan Üniversitesi Finans Enstitüsü ve Ekonomi ve Politika Enstitüsü ve Hukuk dayalı, sırasıyla kuruldu Orta Güney Çin altı ilde ekonomi ve yönetim ve Siyaset ve Sun Yat-Sen Üniversitesi Hukuk, Jinan Üniversitesi, Guangxi Üniversitesi, Hunan Üniversitesi, Henan Üniversitesi vb Bölümleri. 1958 yılında, Maliye ve Ekonomi Zhongnan Enstitüsü, Siyaset ve Hukuk, Siyasi kadrolar Zhongnan 'Eğitim Okulu ve Wuhan Üniversitesi Hukuk Bölümü Zhongnan Enstitüsü Hubei Üniversitesi olarak kombine edilmiştir. 1971 yılında Hubei Üniversitesi Finans ve Ekonomi Hubei Meslek Yüksekokulu olarak değiştirildi.

Jan.1978, yukarıda belirtilen okul Hubei İl hükümetinin onayı ile Hubei Finans Enstitüsü ve Ekonomi gibi değiştirildi ve lisans ve lisansüstü kayıt için yetki verilmiştir yükseköğretim kurumlarının ilk parti listesinde yer aldı ulusal. 1979 yılı Ocak ayında, Devlet Konseyi, Maliye ve Ekonomi Hubei Enstitüsü onayı ile eski kurşun alarak, Maliye Bakanlığı ve Hubei Eyaleti hem gözetiminde yerleştirildi. 1984 Aralık ayında, Hubei Finans Enstitüsü ve Ekonomi, Siyaset ve Hukuk Zhongnan Enstitüsü Hukuk Anabilim Dalı dayalı Adalet Bakanlığı öncülüğünde restore edildi. 1985 yılının Eylül ayında, Maliye ve Ekonomi Hubei Enstitüsü Maliye ve Ekonomi Zhongnan Üniversitesi adını almıştır. Deng Xiaoping kişi üniversitenin isminin yazılı. 2000 yılının Şubat ayında, Çin Devlet Konseyi, Maliye Zhongnan Üniversitesi ve Siyaset ve Hukuk İktisadi ve Zhongnan Enstitüsü tarafından onaylandıktan sonra resmen 2000 26 Mayıs kuruldu Ekonomi ve Hukuk tek Zhongnan Üniversitesi, birleştirilecek. Ayrıntılar için, 2-1 ZUEL Kalkınma Şekil bakın. Birleşme beri, Kurum topluma altyapı, öğretim, araştırma ve hizmet büyük başarılar kaydetmiştir. 2005 yılının Eylül ayında, ZUEL "211 Projesi" sponsorluğunda üniversitelerinden biri haline geldi. Ekim ayında 2012, Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Hubei İl Hükümeti ortaklaşa Üniversitesi işbirliği oluşturmak için bir anlaşma imzaladı.

(2) Yüksek Nitelikli Fakültesi Ekibi

Üniversite gibi MBA Okulu, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi olarak 20 okul, oluşur, (MPAcc Merkezi dahil) Muhasebe Okulu, Maliye ve Vergi Okulu, Maliye Okulu, Okul Hukuk ve (MPA merkezi dahil) Kamu Yönetimi Okulu, vb Böyle Üniversite Ofisi, İnsan Kaynakları Dairesi, Geliştirme ve Planlama Ofisi, Öğretim İşleri Daire Başkanlığı, Bilimsel Araştırma Ofisi, Uluslararası İletişim Ofisi, Maliye ve Muhasebe Dairesi, Bilgi Yönetimi Dairesi olarak 20'den fazla idari organları vardır Lojistik Ofisi, Kariyer Planlama Rehberlik Bürosu, vb Ayrıca kütüphane gibi, Dosya Yönetim Ofisi, Ekonomi ve Yönetim Deneysel Öğretim Merkezi, Hukuk Deneysel Öğretim Merkezi, vb doğrudan liderliği altında 10'dan fazla organı vardır

Tam zamanlı öğretim ve 200'den fazla profesör, 500 doçent ve 160 doktora denetçiler vardır kime 1,600 öğretmen, dahil ZUEL de 2.600 üye, idari personel bulunmaktadır. Bu beşeri ve sosyal bilimler yurtiçinde ve yurtdışında hem de akademik dünyada prestij kazanmıştır öğrendim alimlerinin, bir grup vardır. Bu gruptan, Cheung Kong Scholars Programı olan bir profesör ve Chu Tian Alimler Programında yer alan dokuz profesör var. Onüç diğer öğretmenler Hubei Eyaleti özel devlet teşvikleri keyfini Kırk yedi öğretmen, Danıştay özel devlet ödenekleri zevk ve otuz iki öğretmen "Tanınmış Katılımlar ile Hubei Eyaleti Genç Uzmanlar" unvanını verildi. Onuncu Beş Yıllık Plan beri, iki öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Mükemmel Genç Öğretmenler" olarak verildi; Dokuz öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen, Genç Öğretmenler Yardımlaşma Planı olmuştur; yirmi dört öğretmen New Century Mükemmel Yetenekler Milli Eğitim Bakanlığı Yardım Planı olmuştur; Dört öğretmen New Century Yüz-Bin-On-Bin Talents Çin Projesi üyeleri olmuştur; bir öğretmen Çapraz Yüzyıl 111 Yetenekler Hubei Eyaleti Projesi olmuştur; ve otuz öğretmen Hubei Eyaleti New Century Üst Düzey Yetenekler Projesi üyeleri olmuştur. 2000 yılından bu yana, devlet ve il düzeyinde 800'den fazla anahtar araştırma projeleri 200 Ulusal Sosyal Bilimler Fonu, Ulusal Doğa Bilimleri Fonu ve Milli Eğitim Bakanlığı anahtar teslim projeler projeleri vardı bunların arasında, ZUEL öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilmiştir edilmiştir; 600 Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından desteklenmiştir. 20.000'den fazla araştırma bulguları 600'ün üzerinde yabancı ülkelerde yayınlanmış olan 1000 ders kitapları üzerinde 900'ün üzerinde monografi, ve 17.000 üzerinde tezler de dahil olmak üzere, elde edilmiştir.

(3) Tam Eğitim Sistemi

ZUEL 400'den fazla denizaşırı öğrenciler de her yıl 20.000'den fazla tam zamanlı lisans öğrencileri, 6.000 'den fazla post-mezunları, 900 doktora ve 9.000 yetişkin eğitimi öğrencileri vardır ve kaydolur. Bu üç temel disiplinleri, yani Ekonomi, Hukuk, ve Yönetimi sahiptir. Disiplin entegrasyonu, rekabetçi disiplinler, kalite binbaşı, amiral gemisi kursları, ayrıntılı ders kitapları ve yetenekli öğretmenler ses eğitim sistemi oluşturmak için birleştirilir. Bugüne kadar ZUEL üç yıl için Şıngar Yenilik Programı Deneysel olmuştur.

(4) Mükemmel öğretim kalitesi

Üniversite öğretim kalitesine büyük önem vermektedir. Bu "Yetenek-Bakıcı Birinci" ilkesine bağlı kalarak eğitim "Öğrenci odaklı Öğretim" özelliğine felsefesi, "Toplam Kalite Kontrolü", "Özel Rekabet", ve "Koordine Geliştirme" şekillendirir. Bu arada o "Yenilikçi, Entegre ve Uluslararası" nin yeteneklerini teşvik onun avantajları vurgulamaktadır. Örneğin, Üniversite birkaç isim kendine özgü özellikleri, Hukuk İngilizce, Hukuk Gazetecilik, İktisat Gazetecilik, Yargı Muhasebe, Ekonomi Etik, Hukuk Ekonomi, Ekonomik Investigation, temsil aşağıdaki dersler ile öğrencilere sağlar. Ileri üç önemli disiplinlerin entegrasyonu ve füzyon itmek amacıyla "Ekonomi Temelleri", "Kanun esasları" ve "Yönetim Temelleri": O da ulusal aşağıdaki üç kamu bulunması zorunlu başlattı. "Belirgin Özellikler-Sınıf İlk Eğitim Running" ekonomik ve mali yeteneklerini yetiştirilmesi için büyük üslerinden biri olarak, üniversite miras ve onun güzel gelenekleri devam ve kavramını şekillendiren böylece geçmiş yarısından fazlasını bir yüzyılda reform ve tuttu ve yetenek modu buna teşvik. Sonuç olarak, öğrencilerin temel rekabet honlanmıştır. Öğrencilerin istihdam oranı yüksek rütbeleri işleri ile ulusal üst düzey tutar.

(5) Etkin Sosyal Hizmet

Modernleşme inşaatı ile bilimsel araştırma birleştirerek sebat ile ZUEL üç fonksiyon tam oyun, öğretim üyeleri tarafından sunulan yani felsefe ve sosyal bilimler rehberlik işlevini, birçok araştırma çalışmalarının işlevini danışmanlık ve servis işlevini verir. ZUEL "Çift-yönelim" (temel araştırma ve uygulamalı araştırma gerçek dünya tanıtımı teorik başarıları anlam peşinde) Stratejisi ve "Hubei odak, ayırt edici özellikleri ile aktif katılımı ile Milli vizyon" Kavramı formüle etmiştir. Strateji ile Güdümlü, ZUEL, üstün disiplinlerin yararlanarak, finans ve hukuk alanında bir düşünce tankı kurmak 21. yüzyılda "Orta Çin Yükselişi" ulusal stratejisi ile uyumlu bir entelektüel servis Logo yaratmak için çaba ". Sonuç olarak, ZUEL nihayet ulusal fikri mülkiyet stratejisi, hukuk ve ekonominin gelişmesi yapımı tanıtımı için güçlü entelektüel destek sunmak için kendini sağlayacaktır.

Uluslararasılaşma (6) Hızlı Gelişme.

Uluslararası akademik değişim, ZUEL dünya çapında Amerika, Avrupa, Asya ve Okyanusya üniversiteler ve yirmiden fazla ülkede araştırma enstitüleri ve alanları ile ortak araştırma ve akademik değişim ilişkileri geliştirmiştir. Üniversite Kore'de Dongseo Üniversitesi ile Görsel İletişim Tasarımı ve Sinema Çalışmaları (Görüntü İçeriği yönde) (Animasyon ve Oyun yönelim) ortak programlar tükendi. Bu Stony Brook (SBU) New York Eyalet Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü kuruldu ve Fransa'da İsveç'te Lund Üniversitesi'nde, Université de Cergy-Pontoise, Fransa Calais Yüksek Business School, Université Jean Moulin- ile değişim öğrencilerinin programlarını sahiptir Fransa'da Lyon, ESC Fransa'da Saint-Etienne, Japonya Oita Üniversitesi ve SBU. Üniversite Cardiff Üniversitesi ve İngiltere Glasgow Üniversitesi, ABD West Georgia Üniversitesi, Yeni Zelanda Canterbury Üniversitesi ve Avustralya Curtin Üniversitesi ile ortak programlar vardır. yurt dışındaki öğrenciler 70'den fazla ülkeden geliyor. Üniversite yılda 400'den fazla uluslararası öğrencinin kaydı. Fakültenin uluslararası vizyonunu genişletmek ve araştırma yetkinlik geliştirmek için, Üniversite yurtdışı eğitim almak için genç omurga öğretmenleri sponsor (yılda 1 milyon yuan tahsis) "Milyon Projesi" uygulamaya olmuştur. 2007-2012 döneminde, 153 öğretmen 6-24 ay kalmak için denizaşırı iyileştirme sevkedildi. Son yıllarda, üniversite, bu arada, mükemmel yurtdışı fakülte getirerek yoğunlaşıyor. Günümüzde, yurtdışı üniversitelerden doktora derecesi elde fazla 60 öğretmen de oradayız.

(7) Mükemmel Okullaşma Koşulları

Fazla 1.110.000 metrekarelik konut alanı fazla 461 dönümlük bir alanı kapsayan Üniversitesi, ilk intranet ile donatılmıştır Çin'de 100 üniversitelerinden biridir. Bu multi-medya derslik, dil laboratuvarlarında, özel laboratuvarlar, Ceza Adalet Okulu'nda tartışmalı mahkeme ve Adli Bilimler Kimlik Merkezi'nin de dahil olmak üzere iyi öğretim tesisleri ile donatılmış ve İş İdaresi, Muhasebe Okulu, Bilgi ve Güvenlik Okulu Okulu'nda Merkezleri Deney olduğunu Mühendislik ve Gazetecilik Okulu ve Kitle İletişim Araçları, vb Kütüphane kitap fazla 3 milyon birimleri, fazla 2,8 milyon e-kitap ve arama ve tam metin kullanım fonksiyonları ile özel edebiyat veri tabanlarının yıllardır sahiptir.

Geçmişte 60 yıldan fazla bu yana kurucu, Üniversite, art arda, "Öğrenilmiş, Rasyonel Erdemli ve Özverili" kendi sloganı bağlı kalarak ve "Öz-ekimi, Dürüstlük, Yenilik ve Perfection" onun eğitim felsefesini yürüten ülke için her seviyeden yaklaşık 300.000 mezun çıktı. Bunlar son derece tanınan ve farklı dalda ve derecelerde, yüksek kalibreli ve mükemmel nitelikleri onların toplum içinde övgü vardır. Bu mezunların çoğu üst düzey hükümet yetkilileri, akademik elitler ve iş patronları haline gelmiştir.

2013 yılında, üniversite liderlik arkaya giderek tamamlandı. "ayırt edici özellikleri ile beşeri ve sosyal bilimler birinci sınıf araştırma odaklı bir üniversite inşa" aşağıdaki gibidir: yeni hedef almaktadır. Bu üç anahtar disiplinler-ekonomi, hukuk, ve yönetim avantajları koruyarak çoklu disiplinlerin koordineli gelişimi gerçekleşmesi beklenmektedir. Son yıllarda, Milli Eğitim Bakanlığı genel ulusal dağıtım göre, Üniversite MBA ve EMBA dahil Profesyonel Yüksek Programlarının geliştirilmesine öncelik vermektedir. Gelecek 5 yıl içinde, Profesyonel Usta toplam öğrenci kayıt toplam 50% alacak beklenmektedir. Üniversite kayıt planı, staj ve uygulama, öğretim seçimi ve mali destek açısından Profesyonel Yüksek Lisans programları üzerinde olumlu politikalar yapmıştır.

MBA Okulu Durumu

ZUEL 1994 yılında MBA programı sunmak için Çin'de üniversitelerin ikinci parti arasında yer aldı; ve 2002 yılında EMBA programı sunmak için Çin'de üniversitelerin ilk toplu biriydi. ZUEL MBA eğitime büyük önem ve gibi, "bütün Kurumun desteğiyle Geliştirme MBA eğitimi" kuralları ortaya koydu. Ardından 2000 yılında, ZUEL bunu bir okul statüsü verilmesi, MBA Eğitim Merkezi'ni kurdu. 2004 yılında, merkezi başarılı operasyon dayalı, ZUEL MBA Okulu kuruldu ve MBA ve EMBA programları sunan tek okul olması için yetkili. Finans ve Ekonomi konusunda uzmanlaşmış bir üniversitede iş okul olarak, mali ve hukuki disiplinlerin özelliklerini ve avantajlarını temsil üzerine ısrar ederek MBA eğitimi çalışır.

Öğretim, bilimsel araştırma ve yönetiminden sorumlu MBA Okulu, MBA Ofisi, Finansal Ofis, MBA Programı Ofisi, EMBA Programı Ofisi, EDP Programı Ofisi, Kariyer Geliştirme Ofisi, Mezunlar Servis Departmanı, Uluslararası Değişim Ofisi, Uluslararası Akreditasyon Ofisi kurmuştur 19 Açık Öğretim Bölümler ve Kurumlar değer Araştırma Çinli ve yabancı MBA Eğitim, "Çin Finans" Yönetim Cases Araştırma Merkezi ve Merkezi Karşılaştırmalı Araştırma Merkezi olmak üzere üç araştırma merkezleri.

Okul şu anda full-time MBA programı, part-time MBA programı, part-time EMBA programı ve olmayan derece EDP programı sunuyor. Okul sadece MBA ve EMBA öğrencilerine yönelik benzeri derslik, referans odaları, öğrenci daireler de dahil olmak üzere bağımsız olanakları, ile donatılmıştır. 2013 yılı sonu itibariyle, Okul 2500'den fazla öğrenci MBA derecelerini haiz olduğu ve EMBA 1500'den fazla öğrenciye üzerinde derece.

Araştırma ve geliştirme, itibar ve Okul değerinin fazla 20 yıl sonra yaygın toplum tarafından kabul edilmiştir. Aralık ayında 2009, Prof. Dr. Wang Haisu, Okulu eski dekanı, "MBA Milli Eğitim Üstün Yönetici" ödüllendirildi. Göre 2012 MBA Eğitim ve İngiltere QS (Quacquarelli Symonds) tarafından yayınlanan İstihdam Kılavuzu, toplam öğrenci ve mezunları sırasıyla 8 ve Çin anakara 5'inci sırada yer aldı. Dünya Yöneticisi Grubu çatısı altında dergisi "Dünya Girişimciler" tarafından yayınlanan "Çin 2013 En Etkili MBA Billboard" uyarınca, Okul EMBA programı Çin En Etkili EMBA Programları "listesinde 8'inci sırada Çin'in En Etkili MBA Programları "" ve MBA listesinde 12. sırada ". Ağustos ayında 2011, MBA Okulu ayrıca, Üniversitesi'nden MBA ve EMBA programları işletim seviyesini artırır eğitim kalitesi ve Okulu ve programların uluslar geliştirir AMBA akreditasyon geçti. Üniversite disiplin özellikleri ile gelişmiş MBA eğitimi standardı corporating AMBA akreditasyon, Okula, tarafından, uluslararası ve derinden Çinli işletmelerin iş pratikte köklü hem de MBA eğitimi için yeni bir yaklaşım oluşturur.

MBA Fakültesi kısa tanıtım

2010 yılından itibaren 2013, MBA Okulu MBA ve EMBA ders öğretmenleri ve tez denetçiler sayısı 227 ulaşmıştır. 122 EMBA programlarına ise aralarında 173 öğretmen, MBA programlarında kurs öğretmenleri ve tez danışmanlarını hizmet vermektedir. Bazı öğretmenler her iki program için çalışır. MBA Okulu 5 tam-zamanlı öğretmen ve Kurum, ZUEL diğer okullardan gelen öğretmenler olmak kalanından dışından 44 öğretmen bulunmaktadır. Okul açık öğretim bölümleri ile öğretim üyeleri yönetir. Tablo 1 ila 2, en yüksek derece ve öğretim üyelerinin mesleki unvanlar listelenir. Tablo 3 ve 4 MBA ve EMBA çekirdek öğretim üyelerinin listeleri vardır.

Ekonomi ve Yönetim Ulusal Deneysel Öğretim Merkezi

Üniversite "Ekonomi ve Yönetim Ulusal Deneysel Öğretim Merkezi" sahiptir. Bu bir Maliye ve vergilendirme, Kamu Ekonomisi, Makroekonomik analiz, Bankacılık ve menkul kıymetler, finansal mühendislik, Yatırım ve proje, Sigorta ve aktüerya, Uygulamalı istatistik, Elektronik hesaplama, Manuel Çalışma, E- dahil Ekonomik Yönetim Öğretim Araştırma Enstitüsü ve on altı laboratuvarları içerir ticaret, Kapsamlı simülasyon, modern lojistik, Mağazacılık ve Teknoloji, UFIDA ve Kingdee ERP laboratuvarlarının Bilim. laboratuvarların genel alanı yaklaşık 3860 metre karedir. Bu 1.899 aparat setleri RMB 15 milyon değerinde cihaz ve yazılım onaltı suit oda bulunmaktadır. Merkezi, E-ticaret, İş idaresi, insan kaynakları yönetimi, Lojistik yönetimi, Pazarlama ve Uluslararası ekonomi ve ticaret gibi ilgili kurslara kayıtlı öğrencilerin öğretim, deney ve staj faaliyetlerini yürütmektedir. merkezi açık tarzı deneyleri sağlayan, kurum tüm personel ve öğrencilere açıktır.

İşletme Deneysel Merkezi

2013 yılında, MBA eğitimi ve uzaktan MBA eğitim informinization kendisini adapte Okul BT odaklı ve uzak öğretim karşılamak için "İşletme Deneysel Öğretim Merkezi" inşa etmek için en fazla 3 milyon yuan yatırım. Oracle ve EL Kurumsal Çözümler Co, Ltd, bir ulusal ayrıcalıklı bilişim danışmanlık şirketi, Okulu Lab işbirliği oluşturur. Oracle ERP yönetim yazılımı "Simüle Kapsamlı Yönetim Deneysel Kursu" co-geliştirmek için yüklenir.

Bilgi Teknolojileri Destek

Kendi intranet geliştirmek için Çin'de ilk 100 üniversiteden biri olarak, ZUEL zamanında ve uygun bir şekilde güncel akademik kaynak aramak için öğrenciler sağlayan, her yurt öğrencilere bir kararlı ve hızlı intranet hizmeti sunmaktadır. Üniversite öğrencilerinin tüm kampüste kütüphane akademik kaynakları veya e-veri tabanları ziyaret edebilirsiniz değil sadece, aynı zamanda hesap sayısına göre uzak bir ziyaret olabilir.

MBA Okulu, bilgi teknolojisi kullanımı yaparak, vb Finansal Yönetim Platformu, MBA Kapsamlı Yönetim Platformu, EMBA Öğretim Platformu, Öğrenci Online İletişim Platformu, Öğrenci Öğrenim Platformu, Mezunlar Servis Platformu, gibi aşağıdaki platformlar inşa etti Okul ayrıca fakülte ve öğrenciler arasında etkin bir idari hizmet ve uygun öğrenme ve iletişimi sağlamak için kendi sınıfları ve bilişim olanakları ile kütüphane donatmıştır.

Konumlar

Konumlar
  • 182# Nanhu Avenue, East Lake High-tech Development Zone

  • SHOUYI Campus: 114 Wuluo Road , 430060, Wuhan

sorular