Keystone logo

9 MBA programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları Ticaret İş İstihbaratı 2024

filtreler

filtreler

  • MBA
  • İşletmecilik Çalışmaları
  • Ticaret
  • İş İstihbaratı
Çalışma alanları
  • İşletmecilik Çalışmaları (9)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

MBA programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları Ticaret İş İstihbaratı

İşletme Yüksek Lisans mezunları, geleneksel iş dünyasının içinde ve dışında çalışabilme esnekliği veren bir derecedir. Genel olarak, mezunlara, sadece bir lisans derecesiyle benzer bir adaya sunulacak olandan yüzde 20 daha fazla maaş alabilen maaşlar ödenir.

İş Zekası'nda MBA nedir? Günümüzün iş dünyası, günlük olarak bir işin içine akan bilgi miktarındaki patlamaya işaret eden “Büyük Veri” kavramıyla giderek daha fazla yönetilmektedir. Bu lisans programı, trendleri tahmin etmek ve bir işletmenin gelecekteki büyümesi ve sağlığı ile ilgili stratejileri planlamak için öğrencileri büyük veri kümelerini incelemeye ve analiz etmeye yönlendirmektedir. İstatistiksel analiz, veri modelleme ve veritabanı mimarisi gibi dersler, öğrencilere bu bulguları öğrenmeyi, sunmayı ve entegre etmeyi öğrenmede yardımcı olur.

Business Intelligence'da MBA kazanan öğrenciler, bulguları anlaşılabilir bir küresel bağlamda sunmayı öğrenirken, model analizi ve veri modelleme gibi becerilere de sahip olabilirler. Sayısız departmandaki üst düzey yöneticilerle işbirliği yapma yeteneği de bu programın temelini oluşturmaktadır.

İşletme Zekâsı'nda bir MBA'nin maliyeti, kuruma ve bulunduğu yere göre değişir ve programın geleneksel bir sınıf ortamında mı yoksa çevrimiçi olarak mı verileceğine bağlı olarak değişir. Doğru uyumu bulmak için yakından bakan öğrenci için çeşitli seçenekler mevcuttur.

Mezunlar, son yıllarda patlayıcı büyüme gösteren bir alana girerler. Kariyer fırsatları arasında veri analistleri, iş zekası analistleri, finansal analistler, veri tabanı analistleri, danışmanlar, yöneticiler, istatistikçiler, veritabanı yöneticileri ve BT uzmanları yer almaktadır. İş Zekası'nda MBA, geleneksel iş uzmanlığını bugün çok talep gören özel bir beceri seti ile birleştirir.

Dünya çapında birçok üniversite Business Intelligence programlarında olağanüstü yerinde veya çevrimiçi MBA sunmaktadır. Uygunluğunuzu belirleyin, ardından aşağıdaki programınızı arayın ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurun.