Keystone logo

28 MBA programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları Uluslararası İş Hayatı Küresel İş 2024

filtreler

filtreler

  • MBA
  • İşletmecilik Çalışmaları
  • Uluslararası İş Hayatı
  • Küresel İş
Çalışma alanları
  • İşletmecilik Çalışmaları (28)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

MBA programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları Uluslararası İş Hayatı Küresel İş

İşletme Yüksek Lisansı, öğrencileri iş dünyasında liderlik ve yönetsel roller için yetiştirmeyi amaçlayan yüksek lisans derecesidir. MBA, giderek artan bir şekilde rekabetçi bir iş piyasası haline gelmekte olan mezunlara bir bacak sunmaktadır.

Küresel İşletmelerde MBA Nedir? Teknoloji ve dijital iletişim geliştikçe, şirketler iş yapmaya daha küresel bir yaklaşımın önemini anlıyorlar. Öğrenciler, uluslararası insan kaynakları ve kültürlerarası iletişim gibi dersler eklerken, işletme alanında geleneksel yüksek lisans derecesi ile ilgili genel müfredatta eğitilir. Program, öğrencileri uluslararası bir aşamada karmaşık yönetim ve pazarlama sorularına yönelmek için gerekli olan bilgileri sağlar.

Bu programda MBA kazanan öğrenciler, bugünün küresel ekonomisinde başarıya yönelik geliştirilmiş bir beceri seti ile mezun olabilirler. Kültürlerarası iletişim becerileri, sosyal / kültürel duyarlılık zekası ve uyarlanabilir düşünce, uluslararası iş müfredatının ileri sürdüğü ilkelerden bazılarıdır.

Maliyetler Global İşletmelerde bir MBA için farklılık gösterir ve çeşitli faktörlerin bir kombinasyonu ile belirlenir. Lisans programı çevrimiçi mıdır yoksa geleneksel tuğla ve harç sınıfında mı sunulmaktadır? Programın tamamlanması ne kadar sürüyor ve üniversite nerede?

Teknoloji dünyayı küçülmeye devam ederken, Küresel İşletme lisans programında MBA mezunları için iş piyasası artmaya devam ediyor. Mezunlar için tipik liderlik pozisyonları tedarik zinciri yöneticileri, küresel ürün yöneticileri, satış direktörleri, şirket yöneticileri ve hesap başkan yardımcısı rollerini içerir. Bu işlerin tümü, küresel ekonomiye odaklanarak sunulan beceri setiyle birlikte genel iş prensiplerini bilmeyi gerektirir.

Global İşletmelerde MBA yapmak için bir üniversite seçerken öğrenciler yer, program süresi ve çevrimiçi veya geleneksel sınıf yapısı gibi çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmalıdır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.