Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 4 İşletme Yüksek Lisansları (MBA) programlar içinde Kurumsal Yönetim 2023

4 MBA programlar içinde Kurumsal Yönetim 2023

genel bakış

Bir MBA işletme yönetimi ve yönetimi alanında yüksek öğrenim gören kişilere verilen lisansüstü bir eğitimdir. Genellikle, İşletme Yüksek Lisansına yatırım yapan öğrenciler kariyer fırsatlarını ilerletmek ve kazanma potansiyellerini artırmak için bunu yapar.

Birçok kişi, Kurumsal Yönetişimde MBA nedir bilmek ister? Bu programdaki kurslar genellikle kurumsal çevre içinde yönetişim, şeffaflık ve hesap verebilirlik üzerine odaklanmaktadır. Kurumsal dünya her zaman inceleniyor gibi görünmektedir; bu nedenle program öğretmenleri, öğrencileri güçlü raporlama yetenekleri, sağlam kurumsal politikalar oluşturma kabiliyeti ve bugün iş dünyası için sorunlar ve güçlükler konusunda bir değerlendirme yapmayı amaçlamaktadır.

Kurumsal yönetişim derecesi alan bireyler yönetmenlik, analiz etme ve planlama da dahil olmak üzere bir takım istenen becerileri elde etme fırsatına sahiptir. Bu becerilerin her biri bir kişiye her alanda iyi hizmet verebilir. Buna ek olarak, bu programın mezunları çoğu zaman onları hayatta bulacak güçlü bir hesap verebilirlik duygusu kazanırlar.

Kurumsal Yönetimde MBA maliyeti kurumdan kuruma değişir. Bir kişi herhangi bir programa başvurmadan önce araştırma yapmalı ve muhtemelen akademik danışmanlarla randevuları zamanlamalıdır.

MBA'ya sahip olan insanlar, özellikle kurumsal yönetim gibi disiplinlerarası bir dereceye sahip konularla, bir takım alanlarda ve kariyerlerde başarılı olmak için gerekli becerilere ve zihniyete sahip olma eğilimindedir. Bazı iş unvanlarında kurumsal projeler uzmanı, hazine yönetim müdürü, kurumsal iletişim direktörü, küresel hizmet polis yönetici müdürü, kurumsal yönetişim uzmanı, avukat ve bağış toplama uzmanı yer alabilir.

Birçok kurum, kurumsal yönetişim alanında lisansüstü eğitim vermektedir. Bir öğrencinin kayıt yaptırmayı seçtiği kurum, bulunduğu yere, bütçeye ve esnekliğe bağlıdır. Çevrimiçi seçenekler, diğer yükümlülükleri olanlar için uygundur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • MBA
 • Yönetim çalışmaları
 • Kurumsal Yönetim
Çalışma alanları
 • Yönetim çalışmaları (4)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı