Keystone logo

6 MBA programlar içinde Tarım Ticareti 2024

filtreler

filtreler

 • MBA
 • İşletmecilik Çalışmaları
 • Tarım Ticareti
Çalışma alanları
 • İşletmecilik Çalışmaları (6)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  MBA programlar içinde Tarım Ticareti

  MBA, işletme alanında yüksek lisans derecesidir. Gelişmiş iş becerileri kazanmanıza yardımcı olan yüksek lisans derecesidir. Giriş için hak kazanmak için GRE veya GMAT sınavına girmeniz gerekebilir.

  Tarım İşletmelerinde MBA Nedir? Tarım işletmesi bir MBA çerçevesinde bir uzmanlık alanıdır. Gıda ve tarım sektörlerinde gelecek orta ve üst düzey yöneticileri yetiştirmek için tasarlanmış bir lisansüstü programdır. Bir öğrenci olarak, çiftçi, işlemci, gıda perakendecileri ve markalı tüketim malları üreticilerinin karşılaştığı yönetim problemlerini inceleyebilirsiniz. Lisans programı tarım endüstrisi ile ilgilenen bireylerin yanı sıra gelecekteki danışmanları ve yatırım bankacıları için uygundur. Kendinizi yönetsel ekonomi, gelişmiş tarım işletmeciliği, iş kararları için nicel analiz ve küresel gıda tedarik zinciri yönetimi gibi dersler alarak bulabilirsiniz.

  Bir tarımsal işletme derecesi ile mezun olduğunuzda, özgüven yoluyla öğrenme konusunda daha usta olacaksınız. Bu size kendi başınıza yeni beceriler ve bilgi edinme ve kazandırma yeteneği verir. Birçok ofis pozisyonunda sizi çok değerli kılan ofis programlarında da beceriler geliştirebilirsiniz. Mezunların çoğu, daha etkili iletişim kurma becerisi geliştirir.

  Agribusiness'da MBA almak için katılabileceğiniz birçok farklı okul var, bu yüzden programın tamamlanma maliyeti değişecektir. Maliyetlerle ilgili daha fazla ayrıntı için ilgilendiğiniz herhangi bir okulla iletişim kurun.

  Tarım işletmecisi olarak tarımla ilgili üretim, pazarlama ve ticaret alanlarını keşfedersiniz, böylece bir tarımsal pazarlama müdürü, tarımsal ürün araştırma analisti, un değirmeni müdürü veya tahıl satıcıları olarak çalışmak için uygun olabilirsiniz. Tarım sektöründe çeşitli yönetim görevlerinde uzun vadeli bir kariyer geliştirebilirsiniz.

  Agribusiness'da MBA kazanmak istiyorsanız ancak yoğun bir programa sahip olmak istiyorsanız, çevrimiçi bir lisans programından geçmek iyi bir fikir olabilir. Evden çıkmadan tüm dünyadaki okullara gidebilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.