Keystone logo

121 MBA programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları İş Yönetimi Uluslararası İşletmecilik 2024

filtreler

filtreler

  • MBA
  • İşletmecilik Çalışmaları
  • İş Yönetimi
  • Uluslararası İşletmecilik
Çalışma alanları
  • İşletmecilik Çalışmaları (121)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

MBA programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları İş Yönetimi Uluslararası İşletmecilik

İşletme Yüksek Lisansı, işletme çalışmalarında ustalık gösteren öğrenciler tarafından kazanılan yüksek lisans derecesidir. Bu tür bir derece, dünya çapında en popüler ve dikkate değer biridir. Bu gelişmiş akademik programın tamamlanması genellikle iki veya üç yıl sürer.

Uluslararası İşletme Yönetimi MBA nedir? İş dünyası ve şirketlerin dünya çapında işleyiş biçimleri, bu konuyu diğer MBA programlarından farklı kılan şeydir. Bu alan genellikle işletme ve finans konularını küresel ilişkiler üzerinde bir lisans derecesine göre daha yoğun bir düzeyde vurgulayarak araştırmaktadır. Bu tür programlardaki kurslar insan kaynakları yönetimi, politika oluşturma, operasyon yönetimi, etik, pazarlama ve organizasyon içerebilir.

Bu akademik düzeyde okuyan öğrenciler, güçlü müzakere ve iletişim becerileri dahil olmak üzere kişisel ve profesyonel ortamlarda kullanılabilecek çok sayıda yararlı özellik kazanabilirler. Bu öğrenciler genellikle, etkileyici analitik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek veri ve iş politikalarını değerlendirir.

MBA kazanmanın maliyeti genellikle çok sayıda faktöre bağlıdır. Daha fazla zorunlu dersleri olan programlar genellikle daha kısa programlardan daha pahalıya mal olur, ancak okulun türü ya da yeri genel harcı artırabilir ya da azaltabilir. Aday öğrenciler, bilinçli bir karar vermek için farklı programların maliyetlerini araştırmalı ve karşılaştırmalıdır.

Uluslararası iş dünyasındaki kariyer çoktur ve çeşitli sektörlere yayılabilir. MBA mezunları genellikle sadece bir lisans derecesi ile başkaları üzerinde liderlik pozisyonlarında işe daha kolaydır. Birçok mezun, ekonomistler, finansal analistler, pazarlama yöneticileri, insan kaynakları yöneticileri, ticaret uzmanları, hisse senedi brokerleri ve halkla ilişkiler uzmanları olarak çalışmaya devam etti.

Uluslararası işletmelerde dereceye girmek için çalışma seçenekleri düşünüyorsanız, dünya çapında sayısız fırsatları keşfedin. Birçok okul yurtdışında öğrenim programları sunar veya çevrimiçi kurslar sunar, böylece evden öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.