Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 İşletme Yüksek Lisansları (MBA) programlar içinde Yönetim Kontrolü 2024

2 MBA programlar içinde Yönetim Kontrolü 2024

genel bakış

İşletme Yüksek Lisansını başarmak etkileyici bir başarıdır. Sadece lisans derecesini tamamladıktan sonra, mesleğin, özellikle de muhtemel işverenlere ilişkin tam ve derin bir anlayış gösterilmektedir.

Yönetim Kontrolünde MBA Nedir? Herhangi bir ticari varlığın muhasebe süreçleri, yalnızca işletmenin finansal gereksinimlerini yerine getirmek değil, aynı zamanda, işletme için en iyi sonuca ulaşmak için karar verme süreçlerine bilgi eklemeyi de tasarlar. Yönetim kontrolü, belirli stratejiler ve etkileyenler aracılığıyla, karar verme sürecindeki değişikliği gerçekleştirmek için bilgiyi doğru bir şekilde kullanma uygulamasıdır. Örneğin, bir yöneticinin performansını ölçmek için bütçeleri kullanmak, yönetim denetiminin bir eylemi olacaktır.

Böyle bir programın faydaları muhtemelen kariyerinizin ötesine ve kişisel hayatınıza erişecektir. Büyük olasılıkla para yönetimi, zaman yönetimi ve gelişmiş sosyal beceriler gibi yararlı yetenekleri ilerletmeyi bekleyebilirsiniz.

Yönetim Kontrolünde bir MBA, okulun bulunduğu bölgeye ve okulun kendi fiyatına göre değişir. Giderler, geleneksel sınıf ortamında değil, bazı sınıfları çevrimiçi olarak seçmeyi seçerek daha kolay yönetilebilir hale getirilebilir. Programınızın maliyeti ile ilgili spesifik bilgi doğrudan okulunuzdan edinilebilir.

Yönetim kontrolü alanındaki kariyer, her sanayide geçerlidir. Büyük bir şirketin denetleyicisi olarak finans alanında çalışmayı seçebilirsiniz. Alternatif olarak, hem küçük hem de büyük şirketlerin başkan yardımcısı, başkan veya CEO yolunun bir yüksek lisans derecesi ile açık olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca, insan kaynakları veya operasyon müdürlerinin direktörü olarak göreve başlamayı seçebilirsiniz.

Dünyadaki okullar bu tür, kampüste ve çevrimiçi programlar sunar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • MBA
 • Yönetim çalışmaları
 • Yönetim Kontrolü
Çalışma alanları
 • Yönetim çalışmaları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  İlgili çalışma alanları