Keystone logo

27 Yarı zamanlı MBA programlar içinde Yönetim Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yarı zamanlı MBA
  • Yönetim çalışmaları
Çalışma alanları
  • Yönetim çalışmaları (27)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yarı zamanlı MBA programlar içinde Yönetim Çalışmaları

Bir lisans eğitimini tamamladıktan sonra, pek çok öğrenci yüksek lisansını sürdürmek istiyor. Yarı zamanlı bir MBA programına kayıt yaptırmak, seçtikleri kariyerlerinde uzman bilgi kazanırken, eğitimlerini iş ve ailelerle dengelemek isteyen öğrenciler için iyi bir seçenek olabilir.

Yönetim Araştırmaları'nda yarı zamanlı MBA nedir? Bu tür bir program, öğrencilere, finansten yönetimine kadar, işletme endüstrisinin tüm alanlarında öğrencilere daha derin bilgi verir. Kurslar genellikle işletme stratejisi, pazarlama teknikleri ve yönetim teorisi gibi konuları kapsar. Vaka incelemeleri, ekip projeleri ve sunumlarla öğrenciler genellikle şirketlerinin başarılı olmasına yardımcı olacak karmaşık işletme stratejilerini nasıl uygulayacaklarını öğrenirler.

Yarı zamanlı bir MBA programına kaydolurken, öğrenciler genellikle profesyonel ve kişisel girişimlerde başarılı olmalarına yardımcı olabilecek birkaç temel yetkinlik geliştirirler. Organizasyon becerileri genelde hayatın her alanında yararlıdır; buna karşın analitik düşünme ve liderlik becerileri bir öğrencinin iş alanında öne çıkmasına ve muhtemelen ileride ücret artışlarına ve iş ilerlemelerine neden olabilir.

Üniversiteler farklı programlar sunduğundan ve öğrenim ücretleri değiştiğinden, yarı zamanlı bir MBA derecesi için belirlenmiş bir fiyat yoktur. Belli bir programın maliyetinin ne kadar olduğunu belirlemek için, en iyi fikir doğrudan ilgilenen okullarla doğrudan iletişime geçmektir.

Yönetim Araştırmaları'nda yarı zamanlı bir MBA'nın sağladığı özel bilgi, öğrencileri işle ilgili hemen hemen her iş için alabilir. Kendilerinden sorumlu olmayı tercih edenler bazen kendi şirketlerini kurarlar ve CEOS olurlar. Diğerleri işletme müdürleri olarak çalışmayı tercih eder. Bazıları ücretlendirme müdürleri veya veri analistleri olarak iş bulurken diğerleri reklam yöneticileri veya pazarlama yöneticileri olarak daha yaratıcı işler seçerler. Proje yöneticileri olan işler de mevcut olabilir veya öğrenci iş analisti olmayı seçebilir.

Yarı zamanlı MBA programları öğrencilere daha fazla esneklik kazandırmak için çevrimiçi ya da kampüste sunulabilir. Üniversiteler, dünyanın dört bir yanında uzaktan öğrencilere yüksek öğretime erişim imkânı tanıyor ve her zamankinden daha fazla çevrimiçi ders sunabiliyor. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.